Onneksi vielä kylmää, mutta ei tässä kauan mene, kun täytyy löytää jotain kevyempää päälle pantavaa.
Eipä taas kerran onnistunut laihdutus eli sadan kilon kieppeillä mennään. Ei siis mitkään kesämekot ja shortsit kovin houkuta.
Jollakin leggins-tunika -yhdistelmällä on ulkouduttu häpeemään itteensä... Mites te muut?
Mitäs päälle?
3
147
Vastaukset
- JennyHuli
Kato tuo "varma laihdutustapa", ehdit saamaan 10kg pois ennen kesää.
Mut, mitä turhaan itseään häpeämään, pukeudu niin kuin tykkäät! Ei tuo paino vielä paha ole. - Jannedax
Laita vaan nätti mekko päälle ja vaikka ne legginsit , sitte vaan pää pystyyn ja
hymyä huuleen , kyllä hyvältä näyttää
Tykkään tosi paljon pullukoista , rehevistä naisista.
Tavataan kesäterassilla ;) - Näinpä näin
Vaatetta ja vaatetta... hihaa ja lahjetta. Huolimatta siitä, että painoa on yli 40kg vähemmän kuin reilu vuosi sitten ja olen jo lähellä normaalipainoa, niin eipä nuo sääret ja käsivarret ole esittelykelpoisiksi muovaantuneet. Olkavarsissa on kunnon kreppipaperisiivet :D Ilman hihoja en postilaatikkoa pidemmälle poistu, ei pysty... tämä kai on kohtaloni.
Tunikat ja legginsit kuulostaa hyvältä. Viime kesänä en olisi legginsejäkään tynnyrikoipineni ajatellut, mutta tänä kesänä se lienee saavutettu etu. En ole sitä mieltä, että lihavan ihmisen pitäisi jotenkin peitellä itseään. Mutta itselläni on helpompi olla kun tietyt eli useimmat osat on piilossa.
Mulla on laskettu aika heinäkuun lopussa. Voi tulla lämmin heinäkuu :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461