Hyvää päivää Suomi24!
Olen kirjoittanut äidinkielenesitelmään vaaditun novellin Väinö Linnan tyylisesti, ja olen hionut sitä todella paljon, sekä nyt tarvitsisin jonkun arvostelua siitä. Eli jos täältä löytyy joku, joka tuntee Väinö Linnan kirjoja, tai on muuten vain kova lukemaan, ehdottomasti ota yhteyttä sähköpostiosoitteeseeni sami.pentti(at)gmail.com. Lähetän siellä käsin sinulle vain 11 A4-paperia pitkän novellin, joka kertoo Nivalan Konikapinan fiktiivisen version 1930-luvun vaihteessa.
Kerron lisätietoja sähköpostitse, mutta jos kenelläkään olisi hieman aikaa auttaa, olisin hyvin kiitollinen.
Apua novellin kanssa, tarvitsen arvostelun!
VäinöLinnaNovelli
2
68
Vastaukset
Eikös äidinkielenopettajan ole tarkoitus lukea ja arvostella novellisi? Jos joku muu "auttaa" siinä, niin onhan se ainakin vastoin tehtävän tarkoitusta. Se tarkoitus lienee, että sinun kirjallista kykyäsi arvioidaan, ei jonkun ulkopuolisen.
- Aloittajaa
No mutta kun se ei ollut tässä se pääasia, vaan saan toki käyttää ulkopuolisia arvostelijoita. Kyllähän oikeatkin kirjailijat pistävät porukkaa lukemaan ja arvostelemaan, ja tekevät sitten viimeiset muokkaukset. Palautus on maanantaina, joten vielä joku ehtisi minua auttamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873567
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1871413- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401070Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.308968- 45897
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os77862Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124845