Kuvittelet varmaan olevasi oikea Kajaanin komein romaani ohittelemalla ja kaasuttelemalla sillä halpis permarilla pitkin kyliä mutta voin sanoa että ainakin minua käyttäytymisesi lähinnä naurattaa....onnetonta!
Valkoisen Bemarin kuski
25
851
Vastaukset
- repiä rottapää irti
Se saatanan rottanaama.
- mullqvist
siltä on kortti lähtenyt taas. ei muuta ku poliisille vaan vinkkiä jos näette ratissa.
- tumma on valttia
Niitähän on 4 saman näköistä kaveria,ei niistä ota kukaan selvää mikä niistä ajelee sillä autolla milloinki.Poliisit ei niile voi mitään se on nähty on öljyseikin poikkia kuulemma ovat mutta bemarilla ajetaan vain.
- HAIIII!!
KesäTÖISTÄ saaduilla rahoilla hankittu pemari!
- Mik--aa
Ei varmaan ihan kesätöillä hankittu. http://www.nettiauto.com/bmw/325/3881556
Myytävänä nyt kyseinen kaara. Pikkasen ollu vara laittaa tuohon autoon osaa.
Varmaan sossun kiltit tädit karvakädelle antaneet rahaa että saapi autoaan laittaa... ON SE VÄÄRIN! - Mika-Anneli
Kylläpä taas kajaanin finninaamoja ahistaa.
- työtön luuseri
Siis onko tuo jonkun romanimamun kaara, jonka sossutäti on maksanut?
- Mik--aa
Milläpä ne mamut muuten noita autoja ostelisi jos ei sossun tätit avustaisi.
Eipä ne taida pahemmin töitä tehdä.- Veijo-Annikki
Jospa niille äiskä tai iskä maksaa. Taitaa työnteko olla vierasta paikallisillekkin Mika-Pettereille.
- Kaarlo K
Onneksi on jotakin mamuja jotka tekevät oikein töitäkin.Niile voi antaa pakukaija merkin eiköhän sellaista tule kunnon kansalaisia aikanaan.Siis töihin kaikki suomeen tulijat vaikka katuja lakaisemaan oppiivathan että täällä pitää tulla toimeen kaikkien kanssa.
- Kiitos pojille
Juu kateus se vaan paistaa köyhillä,meidän iskä antoi noillekki pojille muutaman tonnin bemarin ostoon kun tulivat Kajaaniin,samoin äippä laittoi kunnon ateriat että jaksavat illat ajella tolla bemarilla.
- Veijo-Annikki
Ja sulle ei jäänyt mitään?
- Kiitos pojille
Taisi sillä muutama tuuseni jäädä,samoin äipällä kun myyvät metsää 20 hehtaaria harventaen vain pikkasen.Sotkamosta taas ensi kuun alussa alkavat rekat ajelemaan niitä puita,Pitää iskälle sanoa että antaa lisää niille pojille rahaa,että saavat tehdä Veijo-Annikille kiusaa,
- Pol Liisi
Rekisterinumero =
- Tuomo J
Nyt jäit kiinni.
- 2#2=22
313 ja tieto on varma
- vp
-360 on loppuosa. Se lakunaama käveli viime kesän , toivottavasti taas ois kortti pois. Ajaa ei osaa, järkeä ei ole tyypillinen bemu-nilkki.
- iloinen loinen
joku lakuhintti varmaan ja loinen
- Munanjatkajat
Toinen noista on joku amiksen autopuolen lippatukkapenikka ja toinen vääntää pitsaa keskustan "halpispitseriassa". Luuletteko että 5euron pitsoilla maksetaan yli 2 euron tuntipalkkaa? Kyllä rahat tämänkin bemarin laittoon on tulleet sosiaalihuollosta! Tuommosesta venttiilivikaisesta pommista, melkeen 20v vanhasta autosta ei maksa kukaan yli tonnia, mutta eihän se tyhmä ole joka pyytää, vaan se joka maksaa!
- hulluha kuskeja!!
Ei tässä mistään kateudesta mahda olla todellakaan kyse! TUO AUTO ON KAJAANIN PAHIN KAAHAAJA JA LIIKENTEEN VAARANTAJA! pitäisi ottaa pojilta kortit pois ja auto paaliin. Aivan järkyttäviä tilanteita olen tuolta autolta nähnyt, lapsia pyörätiellä ja nämä toopet ajelee ohite niin paljon kun vehkeestä lähtee. Tulee napsahtamaan vielä ja pahasti. Kauppakadullakin kiihdytetään aina tappiin.
Onneksi taitaa hajota kohta moottori kun siihen malliin sinistä puskee, kuin vanha dieseli olisi.- kevyelläkaasulla
Jos noin ajelee, niin ilmoittakaa poliisille. kyllä ne ottaa kaverin puhutteluun ja tarvittaessa kortin pois.
- rogiogiwroig
dieseleistä ei tule sinistä savua vaan MUSTAA!
- saksa on paska maa
Hmm... ei kyllä minun kohdalle ole sattunut... viiät luulot pois ja pyyhkästä ohi itse ens kerralla :D
- hulluja kuskeja!!
on siitä ilmoitettu poliisille, mut hyvä et nyt jäi edes yks kiinni.
ps. Oli kyse vanhasta dieselistä kuten kirjoitin jos tässä nyt taas halutaan pilkkua höylätä. - no niin suomalaiset
... sanoisinko näin, että on noita hulluja SUOMALAISkuskejakin ihan täällä Kainuunkin alueella.
Ei kannata alkaa taas yleistämään, on se suomalaistenkin nuorten miesten tapa hieman kukkoilla autoillaan. Ja ketkä maksaa suomalaisnuorukaisten autot? Kokemuksella voin sanoa, että eräskin kaverini hieman pienemmässä Kainuun kunnassa elää sossun rahoilla, ja laittoi vastikään hienon bemarin, ja kyllä kumia palaa.... Eikä varmasti vanhemmat auta rahallisesti mitenkään.
Niin että kannattaisi varmaan jo lopettaa tuo jatkuva maahanmuuttajien syrjintä/haukkuminen/SYYLLISTÄMINEN. Suomalaisetkin ovat ihan yhtä pahoja, ellei jotkut jopa pahempia!! Ja he kyllä kehtaavat tehdä mitä vain, eikä heitä koskaan syyllistetä tai moitita mistään, kun onhan ne omat pikku suomipojat NIIIIN suloisia ja syyttömiä, jos vähän autolla päästelevät menemään niin se "kuuluu vain nuoruuteen"....Että siinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2672451Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762401- 1201578
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis451465Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641367- 1331339
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711240Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821039Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731009Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999