SK sulki keskustelun viikon kuumimmasta Poriin liittyvästä keskustelusta eli puolen millin remonttilaskusta, mikä lankeaa kaupunkilaisten maksettavaksi.
Jatketaanko sitä täällä, vai poistetaanko jokainen kaupungin virkamiehiä arvosteleva kommentti automaattisesti sheriffin toimesta?
Kirjurinluodon kesäravintola
5
319
Vastaukset
- yrittäjä minäkin
Satakunnankansa kyllä sensuroi kaikki toimittajaa arvostelevat kommentit. Tiedoksesi että yritystiloja vuokratessa tuo on ihan normi käytäntö; omistaja kunnostaa kiinteistön, tehtyjen investointien perusteella määräytyy vuokra sekä sopimuksen kesto. 10vuoden sopimus edellyttää omistajalta isoja investointeja. Ja tämä on siis yleinen käytäntö yritystiloja vuokratessa.
toimittaja lienee vain saanut pakit Suvekselta, josta johtuu tämä ajojahti. - Inspehtoori rannast
Ajojahti. Suves on täysin persaukinen ja maksukyvytön "yrittäjä". Sai ravintolan pito-oikeuden sukulaissuhteilla ja Hannuksen avustuksella. Jospa on todettu ettei pappa pystykään betaalaamaan pojan "yritystä". Eipä silti se edellinen ravintoloitsijakaan tiettävästi mikään rehellisyyden kukkanen ole. Taisi lipsahtaa vähän liikaa nollia ja pilkkuja vääriin rakoihin silloin kun ilmoitti, paljonko sijoitti siihen lahoon pitsihuussiin.
Se nyt vaan on kiva sumuverho kun valtuusto ja hallitus hoitelee omia pisneksiään kondikseen. - nyt menee jo yli
Rantapotkupallo ja nyt kirjurin kesäkahvila.
Voi pyhä sylvi. - kekkerit
Olisi mukava tietää kpska tämä kesäravintola avataan, tänä vuonna 2019 ja mitkä ovat aukiololoajat - pieniä kekkreitä ajateltu pitää touloluun loppupuolella - Ken tietää , kertoisitko? Pori visit tuskin mitään tietää tästäkään.
- 2.0Lkahvinkeitin
Vappuna?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892638Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2031668- 1161600
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411461Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641222Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761015- 56979
- 45867
- 64864
- 61835