KYLL'ON KIIRE KATAISEN POIKALLA

ahneet ryöstää

tukemaan velkaisia maita...
SE OLISI KIVA TIETÄÄ MITÄ KATAINEN JA KIVINIEMI OVAT LUVANNEET EDES HALLITUKSEN NIMISSÄ...AHNEILLE EU PORVAREILLE..????
KOKOOMUKSEN pitäisi kuunnella kansalaisten tahtoa vaalien tuloksena...
miettikää MILLÄ PORTUGALIN KANSA TULEE TOIMEEN NOITEN SÄÄSTÖ JÄLKEEEN....
MILLÄ KÖYHÄ PORTUGALIN KANSALAINEN SAA RUOAN PÖYTÄÄN JOS ON ELÄKELÄINEN TAI TYÖTÖN....puhumattakaan työssä kävijä...

5

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katainen on luvannut ilmoittaa Suomen kannan Toukokuun puolivälissä.

      Ja jos tukipaketti toteutuu, niin rahat maksetaan Suomelle takaisin.

      No, jos Porttugali ei kesäkuun puolessa välissä maksa lainojaan noin 5-6 miljardin verran maa ajautuu talouskaaokseen ja pahimmassa tapauksessa myös Espanja on ongelmissa vuoden sisällä. Muistiko Soini ja Urpiainen lertoa tämän?

      Jos vastaus on saatava 15.5. ja nyt on kymmenen päivää aikaa ilmoittaa päätös niin moni täysijärkinen ymmärtää miksi asialla on kiire.

      Toki joidenkin typeryys voi vaikeuttaa ymmärrystä. Erkki Tuomioja ei ymmärtänyt että Suuri valiokunta ei voi odottaa hallituksen esitystä jos maassa ei ole hallitusta.

      Ymmärrys on joiltaki puolueilta ilmeisesti kateissa: miten muuten sellaiset voisivat kantaa vastuuta mistään.

      NINEL

    • .

      Katainen ja Kiviniemi oli SUURI VIRHE suomelle, aivan liian lapsellisia noin suureen virkaan, ovat johtaneet suomen täydelliseen tuhoon !

    • 568969808906098

      Ei löytynnä reumasairaalaan 2 MILJOONAA, mutta suossa rypeville ulkomaille
      MIljardi ei ole summa eikä mikään.

      Eikä siinä NINELin paskakirjoitukset auta.

    • Ei Portugalille

      Kiire haisee pahalle,autokaupoissakin jobbareilla on kiire tehdä kaupat miksiköhän ?
      Kataisellakin on hirveä kiire saada suomi velkaantumaan takauksiensa kautta.
      Veroja lisää kansalaisille,koska suomalaisille tarjotaan mannaa ?
      Keppiä köyhille ja velat niskaan on Kataisen lääke joka vaivaan !
      Nyt kiristetään muita puolueita hallitusneuvotteluissa,tarvitseehan kapitalismi pelastaa !

    • .,., .,., .,., .,.,

      Onhan se helvetin helppoa kiristää köyhää kansaaa, kun se ei itseä koske millään lailla.
      Oma elämä ei muutu esim Kataisella ja kumpp, vaikka kansa näkisi kuinka nälkää. Kyllä he omat asiansa hoitaa ja oattaaa verorahoista sen mikä heille kuuluu ja enenmmänkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe