on tällainen. Yritä siinä sitten unohtaa se mies, kun tunkee joka yö uniin ja aamulla herään idioottihymy naamalla, kun on taas ollut niin ihanaa. Ihan ku olis saanu!!!
Pitää varmaan hankkia väliaikainen kemiallinen demetia viikonloppuna ja käydä pussailemassa jotain uppo-outoa, jos auttaisi. Ei vaan millään viitsisi sellaiseen ryhtyä, jos vaikka sille kohteeksi joutuneelle sitten itse aiheuttaa jotakin ikävää.
Kertokaa nyt hyvät ihmiset mikä tähän auttaa?
Turhauttavaa
10
603
Vastaukset
- diipadaapaa
Miksei se mies tule oikeasti sun viereen?
- Hulluuden partaalla
On joskus sanonut, että haluaa olla vain kaveri.
- niin no joo
Hulluuden partaalla kirjoitti:
On joskus sanonut, että haluaa olla vain kaveri.
Niin ja se tiesi sun tunteista.
- Hulluuden partaalla
Hulluuden partaalla kirjoitti:
On joskus sanonut, että haluaa olla vain kaveri.
Miinustajalle kysymys miksi?
- Hulluuden partaalla
niin no joo kirjoitti:
Niin ja se tiesi sun tunteista.
Tiesi tietenkin, kun niistä hänelle kerroin. En kuitenkaan ihan kaikkea kertonut, ettei pelästy.
Se on kai sitten se kemiallinen dementia, kun mitään hyvä ehdotuksiakaan ei ole tullut :(
- ystävä mahdoton
Voi meitä.
Ei munkaan rakkaus kelvannut, miksi ei. Se on joskus niin vaikea ymmärtää.
Miksi rakastaa sellaista, jota ei koskaan edes saa.
Elämä on aika julmaa:(- Hulluuden partaalla
Kyllä minä sen ymmärrän, ettei hän kanssani muuta halunnut. Ei sille mitään voi. Alan jo olla ottunut siihen, etten kelpaa. Rakkaus kävelee ohi melkein joka kerta, joten ihastun ilmeisesti ihan vääriin ihmisiin.
Kun vaan saisi pois mielestä. Myös niistä unista, jotka eivät ainakaan tilannetta yhtään helpota. - ystävä lohduton
Hulluuden partaalla kirjoitti:
Kyllä minä sen ymmärrän, ettei hän kanssani muuta halunnut. Ei sille mitään voi. Alan jo olla ottunut siihen, etten kelpaa. Rakkaus kävelee ohi melkein joka kerta, joten ihastun ilmeisesti ihan vääriin ihmisiin.
Kun vaan saisi pois mielestä. Myös niistä unista, jotka eivät ainakaan tilannetta yhtään helpota.Voimia sulle.
Mä en vaan ihastu kovin usein, siksi tää tuntuu niin maailmanlopulta.
Rakastunutkin olen vain kerran ennen häntä ja siksi teidän, mitä tunnen.
Pakko on vain oppia elämään sen kanssa ja rakastaa hiljaa sisimmässään sitä mitä voi, häneen liittyen.
Mutta helppoa ei nyt ole.
Jää vain syvä tunne sisimpään siitä, ettei oikeasti koskaan löydä sitä aitoa rakkautta, miehistä.
Jatketaan elämää:)
- Si es Maria
Ootte te kanssa, tosi pessimististä ja lohdutonta todellakin ajatella ettei koskaan löydä sitä aitoa rakkautta. Mitä se aito rakkaus on? Kelpaako teille kukaan? Taitaa olla vaan niin, että olette niin ronkeleita ja aina löydätte vain vikoja ja syitä, kun ei kelpaa. Etsikää sitä täydellistä ihmistä ja ihmetelkää sitten mikä on, kun jäätte yksin.
Ihastuminen on eri asia kuin rakastuminen ja pinnalliset ihmiset eivät etsi muuta kuin jatkuvia ihastuksen kohteita siksi ne tuntuvat vääriltä valinnoilta. Ei sitä rakkautta pakottamalla löydä ja saa, se tulee kun sen aika on ja sille et voi mitään.- Hulluuden partaalla
Kukin lukee ja ymmärtää niinkuin tahtoo.
En etsi täydellistä ihmistä ja vikoja löytyy varmasti joka ainoasta, mutta jos se tekee minusta ronkelin, etten ihastu sellaiseen ihmiseen, joka on ihan eri planeetalta, niin sitten se on voi voi.
En myöskään ole pinnallinen, enkä etsi jatkuvasti uusia ihastuksen kohteita. Se nyt vain sattuu olemaan käytännön sanelema juttu, että jos henkilö johon on ihastunut ja mahdollisesti jo ehtinyt rakastumaan, kun on paremmin tutustunut, ei itse olekaan kiinnostunut, niin voiko siinä oikein muuta tehdä kuin yrittää unohtaa ja kenties sitten joskus ihastua johonkin muuhun, kun on yli päässyt.
Tarkoitin sillä vääriin ihmisiin ihastumista ja rakkauden ohi kulkemisella sitä, että vastapuoli ei ole kiinnostunut. Eivät ne muuten ole vääriltä valinnoilta tuntuneet.
Kuten sanoit rakkautta ei pakottamalla saa ja siksi haluankin unohtaa sellaisen ihmisen, joka ei minusta ole kiinnostunut kuin kaverina.
Älä väännä ainakaan minun sanoistani mitään muuta, kun en ole pessimisti vaan realisti, jolla löytyy heikoista hetkistä huolimatta unelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1162530Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/411959Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341710Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee191598- 1121491
- 1381268
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka136966Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su78951"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!46942Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29877