asunnon koko

lwoeiurt

minkä kokoinen asunto kannattaisi hankkia?
sinkkuna elelen ja työssä käyn, tavaraa ja kalusteita ei paljoa ole.
saunaa en välttämättä tarvitse. asun pienellä paikkakunnalla, mielellään en isoa vuokraa haluaisi maksaa.

2

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suosittelen omaa

      Pieni vuokra = pieni asunto!! Kimppakämppä tai yksiö. Ja aloita säästäminen heti omaa varten, tai jollet omaa niin ainakin pahan päivän varalle.

    • Jep jep

      Itse asuin muutaman vuoden 29m2 yksiössä ja se tuntui suorastan vankilalta. Jopa pyykin piti kuivattaa samassa huoneessa missä nukuin, tein läksyt ja tapasin kavereita.

      Nyt on 50m2 kaksio ja se on just yhdelle sopivan kokoinen. Maku ja olohuoneet erikseen ja vaikka ei ole keittiötä, vaan keittiökomero, niin se ei haittaa paljoakaan. Edellisessä kämpässä oli oksettavan näköistä, kun kaikki oli samassa huoneessa, pyykeistä tiskeihin, tietokoneesta sänkyyn.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      171
      2496
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      55
      2051
    3. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      104
      1967
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      56
      1958
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      31
      1950
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      60
      1274
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      122
      1146
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      993
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      938
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      877
    Aihe