Lääkärissä on käyty ja on "tutkittu" mutta aina sanonut ettei ole mikään vikana. Olen yli 18- vuotias ja kyllä minä ongelmaani (mikä se ikinä onkaan) hoidon ansaitsen. Eihän se lääkäri nyt voi sanoa ettei minulla ole MITÄÄN ongelmaa seksissä kun eihän se ole nähnyt niitä miljoonaa kertaa kun olen tyttöystävän kanssa harrastanut seksiä ja toimitukset on tullut jo (siemensyöksy pyrkii ulos tahdosta riippumatta) alle 10 minuutissa!
Mikä avuksi erektiohäiriöön kun lääkäri ei edes auta?
6
365
Vastaukset
- mulkvistx
Eli siis ongelmasi on se että satsi lähtee alta aika yksikön eikä se että kulli ei ota eteen? jos näin niin kysehän ei ole erektiohäiriöstä
Mutta liian nopeaan laukkeamiseen on keinonsa; paras keino on tietty vaikka hanskata kerran pari ennen mahd. yhdyntää tai paras tietty jos sen tyttöystävän kanssa voi paneskella viisi kertaa peräkkäin... ei muutes laukee enää herkästi parin kerran jälkeen.
Malttia mies malttia! vedä se kulli välillä pois jäähtymään, ja lykkää vaikka tyttöystävän suuhun mulkkus välillä - ap
en halua lykätä tyttöystäväni suuhun mulkkua välillä ja ei hänkään sitä kautta tykkää omaa pilluaan imeskellä. Välillä kestää tuo laukeaminen vähän aikaa ja välillä kauemmin mutta kun yhden kerran ole harrastanut niin uudestaan ei nouse, että jos tämä ei erektiohäiriötä ole niin mitä sitten?
- Mälli lentää
Runkkailet välillä yksiksesi niin kyll se alkaa helpottaa. Muutama kymmene vuotta eteenpäin niin ei tartte enää murehtia kun ei kalu seiso etkä saa pillua.
- joku...
Eikös tuo nyt ole varmaan maailman yleisimpiä ongelmia tuo aikainen siemensyöksy? Harvassa taitaa olla ne miehet, jotka oikeasti hirveän paljon yli 10 minuuttia voi kestää..
Netissä kannattaa lukea erilaisia harjoitteita, näyttää olevan pullollaan. Seksikauppojen sivuilla on myös erilaisia tuotteita näyttänyt olevan tarjolla jotka myös tähän vaivaan voivat auttaa, myös on olemassa esimerkiksi kondoomeja
http://www.kortonki.com/amor-long-love-p-152.html tuossa näyttä esimerkiksi olevan, tosin tiedä sitten miten toimii ja onko periaate sama kun noissa puuduttavissa aineissa.
Kannattaa varmaan netistä etsiä noita eri hoitokeinoja. Vaivan kanssa et ole yksin. - Joopas joo
Mulla on mies millä seisoo kovana jopa yli 20min...ja minä laukean useasti ennen häntä. Ihana mies tyydyttää vaimonsa kunnolla. Muu meillä ei sit sujukaan.....
- Terveisiä Paksukalul
Ootko tyhmä??? kyselet erektiohäiriöstä, vaikka oon ihan normaali jätkä. Mä laukeen alta 3 minsan joka vitun kerta, siis nyt vanhana äijänä..nuorena saatto just mennä se 10min, kännis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785