golfini takajarrut puoltavat, heittoa oli 50% vaikka olen uusinut molemmat sylinterit, kengät, ja ilmannut järjestelmän huolellisesti,mistähän mahtaisi johtua?
-89golfin takajarrut
mib
5458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
hae alkuperäiset jarrukengät niin toimii
itsekkin hieman vierastin niitä tarvikekenkiä, mutta päädyin kuitenkin niihin hintansa vuoksi, itse olen aavistellut että olisiko tässä golfissa jossain takajarrujen paineenrajoitusventtiili, joka takertelisi, mutta ei sitä ainakaan takaa löytynyt, eikä jarusylintereistä..
Kyllä siellä pitäis rajoitinventtiili olla, se on lähellä taka-akselia, itseasiassa jousella kiinni siinä. Voi olla et joissain karvalakeissa sitä ei löydy. Kengät voi olla lasittuneet tai rasvaiset. Sinänsä tarvikekengissä ei ole yleensä moittimista. Minkä merkkiset sulla on?
Oliko rummut rasvassa? Tai kuluneet, pura vielä kerran niin näet vian kengistä.
Luultavasti se jarrupaineen säätimen venttiili on jumissa. se säädin on kuskinpuolella taka akselissa kiinni