Freddie Mercurien living lonely kuului tuossa taustalla jotenkin muunneltuna. Silti se oli vieläkin mukaansa. vetävä kappale.
Mikähän lie discokanava kun nyt laulaa nuori madonna. Hassun kuulosta ;)
Joskus on kiva kuulla noita 80 luvun ulkomaalaisia kipaleita. On musiikki tullut erilaiseksi!
Burning desire Prince... Wow
Joku muunneltu versio
5
<50
Vastaukset
- sancus58
Heh, kuuntelinpa juuri Queen yhtyeen "A Night at the Opera" albumin,
hitto että on hieno levy.- RIMMIR
Ei yhtään ihme vakka Freddie in Postum on saanut vaikka minkälaisia huomion osoituksia ja palkintoja musiikistaan. Ei ole tullut otettua selvää jos Queen oli samalla kokoonpanolla koko ajan.
The heat is on kuullu nyt ;) Sentäs pysyiy vielä kärryillä mitä laulunsanoissa sanoissa. Tuntuuko teistä että nykyään on aina vaan vaikeampi saada selkoa mitä laulunsanoissa oikeastaan sdanotaan? Taikka niissä ei sanota yhtään mitään toistetaan vaan yhtä ja samaa lausetta edelleen ja edelleen. - RIMMIR
RIMMIR kirjoitti:
Ei yhtään ihme vakka Freddie in Postum on saanut vaikka minkälaisia huomion osoituksia ja palkintoja musiikistaan. Ei ole tullut otettua selvää jos Queen oli samalla kokoonpanolla koko ajan.
The heat is on kuullu nyt ;) Sentäs pysyiy vielä kärryillä mitä laulunsanoissa sanoissa. Tuntuuko teistä että nykyään on aina vaan vaikeampi saada selkoa mitä laulunsanoissa oikeastaan sdanotaan? Taikka niissä ei sanota yhtään mitään toistetaan vaan yhtä ja samaa lausetta edelleen ja edelleen.Eipä passaa arvostella kun itsellä menee sanat solmuun ;) siis kuuluu ja sanotaan, snadoitaan on sanotaan... voi voi , ei passaa lähettää tarkistamatta oikeinkirjoitusta.... Joskus on vain aivan liian innoissaan :(
- mitä hä?
RIMMIR kirjoitti:
Ei yhtään ihme vakka Freddie in Postum on saanut vaikka minkälaisia huomion osoituksia ja palkintoja musiikistaan. Ei ole tullut otettua selvää jos Queen oli samalla kokoonpanolla koko ajan.
The heat is on kuullu nyt ;) Sentäs pysyiy vielä kärryillä mitä laulunsanoissa sanoissa. Tuntuuko teistä että nykyään on aina vaan vaikeampi saada selkoa mitä laulunsanoissa oikeastaan sdanotaan? Taikka niissä ei sanota yhtään mitään toistetaan vaan yhtä ja samaa lausetta edelleen ja edelleen.Freddie oli laulaja isolla L:llä.
Mitä olisikaan saanut aikaan, jollei kuollut.Hän kun harjoitteli jo oopperaa.
http://www.youtube.com/watch?v=qhBSy0Tm_BY
Muutamia muita mahtava äänisiä laulajia, esim.Vollbeatin Michael Poulsen...
http://www.youtube.com/watch?v=dfxPLyDLZDo - sancus58
RIMMIR kirjoitti:
Ei yhtään ihme vakka Freddie in Postum on saanut vaikka minkälaisia huomion osoituksia ja palkintoja musiikistaan. Ei ole tullut otettua selvää jos Queen oli samalla kokoonpanolla koko ajan.
The heat is on kuullu nyt ;) Sentäs pysyiy vielä kärryillä mitä laulunsanoissa sanoissa. Tuntuuko teistä että nykyään on aina vaan vaikeampi saada selkoa mitä laulunsanoissa oikeastaan sdanotaan? Taikka niissä ei sanota yhtään mitään toistetaan vaan yhtä ja samaa lausetta edelleen ja edelleen." Ei ole tullut otettua selvää jos Queen oli samalla kokoonpanolla koko ajan. "
Studiossa hääräsi sama ryhmä Freddien kuolemaan asti, keikoilla oli joitain muitakin, esim.kosketinsoittajia.
Tämä nykyinen Queen, Paul Rodgers on helkkarin hyvä laulaja mutta...
Hän ei ole Freddie Mercury:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614167Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643403Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541775Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251633Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961412Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132915Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235852en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115813Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17778