Lueskelin tuttavani Sairaanhoitaja lehteä. Järkyryin,monella sairaanhoitajalla oli pitkät kynnet,virka-asu ja kaikenmaailman riimut kaulassa !! Ei ole ihme että pöpöt leviaa,yksi vielä sanoo työskentelevänsä leikkaussalissa....
mikä mättää ?
ihmetteleväinen
1385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
entäs lävistys pillussa???
Kiellettyjähän ovat myös sormukset ja rannekellot kuin muös rannerenkaat. Niiden alle pöpöt pesiytyvät hanakasti. jos on pitkät terävät kynnet, jopa suojakäsineet saattavat rikkoutua ja peli on sitämyöden pelattu. myös potilaat saavat terävistä kynsistä ikäviä naarmuja, joihin ei enää rusketus tartu.
mielestäni potilaalta on ajattevat kaikki hius- ja ihokarvat pois, samoin kuin ripsetkin ettei pöp pesiinny
Ei ristuksessa sentään ripsiä pois jumalautanen soikoon. Ripset suojelee silmiä, samoin kuin kulmakarvat. Nenäkarvatki on erittäin tarpeelliset
mutta nenäkarvojen seassa voipi pesiintyä bakteeri
mutta nenäkarvat toisaalta myöskin pysäyttää aimo osan siitä sonnasta, mikä nokkasisäänhengityksen mukana on pyrkimässä keuhkoihin.
kaikilta potlaila on nypittävä nenäkarvatkin irti ettei bakteerit pesi nenessä
ja persekarvat kans pois, samoin suolinukka, ja kielestä kaikki pienen pienet kyhmyt, ja hampaat pitää panna timanttilaikalla sileiksi ettei jää bakteereille piilopaikkoja, ja paksusuoli pitää poistaa ksoka neljännes paskasta on bakteereita ja mieluiten kaikki muutkin sisäelimet joissa on bakteereita. Niin ja ihossahan niitä varsinkin on ja kynsien alla, ei muuta ko kynnet ja iho vittuun, niin sitten voijaan puhua jo melko bakteerittomasta ihmisestä
Mutta mahassa on myös niitä vatsan toiminnan kannalta olennaisia bakteereja. Siksi hoitaja joka aamu kysyykin, onko vatsa toiminut. Jos toimintaa ei ole esiintynyt , täytyy syöttää niitä maitohappobakteereita. Niitä annetaan kyllä silloinkin, jos toiminta on liian reipasta esim. antibioottien seurauksena.
Eli taas päästiin siihen, että luodaan keinotekoisesti vaiva, johon saadaan taas sitten myytyä lääketehtaan vartavasten suunnittelemaa mömmöä. Tällä tavoin sitä bisnestä nykyään tehdään.
ihmehän tuo olisi ollut,jos keskustelu olisi pysynyt asialinjalla.
Kuten todettiin, suoranainen ihme on se, jos pöpöt pysyvät siellä, missä niiden paikka on.
Pöpöt pysyy ja bisnes pyörii!