Tehkääs nyt mieliksi, kun

tehkää mieliksi!

pyydetty on:

http://www.poliisi.fi/poliisi/varsinais-suomi/home.nsf/PFBD/4745967AEBAD4067C22578880046EC32?opendocument

"Poliisi odottelee työteliästä viikonloppua. Sää on lämpenemässä ja pouta houkuttelee ihmisiä ulos kevättä juhlimaan. Poliisi toivoo juhlijoilta malttia, keskinäistä kunnioitusta sekä huolenpitoa itsestään ja toisistaan.

Noudattamalla seuraavia yksinkertaisia ohjeita voit välttyä ikävyyksiltä illanvietossa: Älä juo liikaa alkoholia; Älä "levittele" rahojasi tai maksukorttejasi; Pidä lompakkosi ja kännykkäsi piilossa sekä käsilaukustasi huolta; Älä itse haasta riitaa; Liiku tutussa seurassa; Vältä syrjäisiä paikkoja; Kierrä kaukaa häiriöporukat; Älä käytä pimeitä takseja; Huuda tarvittaessa apua kovalla äänellä; Hälytä tarvittaessa apua numerosta 112."

Eikös olis kiva, kun pyytäjätkin saisi viettää rauhallista viikonloppua. Ettekä sitten olis vahingoniloisen kahvipöytäporukan jutun aiheena maanantaina kun lehdestä päivitellen ja kauhistellen vahingonilosta kimurrellen lukevat mitä kaikkea sitä onkaan tapahtunut viikonlopun aikana.

Kylläpä kyllä. Tädeillä taas maanantainaamuna jutun juurta!

Tiedetään toki, ettei se porukka, jolle pyyntönsä osoittavat, lue lehtiä tai nettiä muuta kuin IRC-galleriansa tai Facebookinsa.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddgdfdfdfg

      Näin V-S:n poliisi haluaa osoittaa, kuinka he välittävät ihmisistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3850
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1882
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1616
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      741
    Aihe