tulppa ok, bensaa saa, kaasari puhdistettu, mäntä liikkuu, pyörittää hyvin mutta ei lähde käyntiin. Mistä jatketaan?
speedfight 2 ei käynnisty?
9
5132
Vastaukset
- S Hessu
Saako todella besaa.....miten kipinä, vaikka tulppa ok niin tuleeko kipinä kun laitat tulpanhatun irroitettuun tulppaan ja tulppa jonkin pultin päälle että saa maata....jos mootori ei käy niin jompikumpi puuttuu joko kipinä tai bensa jos varmaan saa bensaa ja kipinän se käy......no tietenkin mootorissa pitää olla puritukset kunnossa, joku noista kolmesta puuttuu jollei käy
- supperi74
ehkä kuitenki oli tuolla bensapuolella jotaki häikkää, jatkan huomenna etsimistä...
- supperi74
ei lähe ei, vikaa ei ole, eli ilmeisesti speedfightin ominaisuus :-) ostakaa mopo, muuten ok, mutta ei vaan lähde käyntiin! joo, saa bensaa, kipinä tulee, puristuksia on ja muutenkin kaikki pelaa mutta ei vaan lähde... oisko ajastettu menemään rikki kun tuli kymmenen vuotta täyteen?
- spfghtmies
ootko varma et saa kipinän paineen alla? mulla oli sama ongelma omas pösös sai kipinän ku ei ollu pytyssa mut ei saanu enää pytyn sisällä. ootko testannu uudella tulpalla?
- Speedonomistaja
Itellä on just sama onkelma kaasari on putsattu,tulee kipinä mutta ei lähde käyntiin
- yritän_auttaa_sinua
avaa Vedenpoisto ruuvi. jos tulee vettä letkusta. syy on siinä. jos ei tule mitään, on vikana poltoaine hana. käy läpi nuo ja kerro auttoiko.
- ahtaajan
ahtaajantulppa on pyörähtänyt ympäri. laita suoraan niin lähtee käyntiin
- Anonyymi
ahtaajan kirjoitti:
ahtaajantulppa on pyörähtänyt ympäri. laita suoraan niin lähtee käyntiin
Mikä on "ahtaajantulppa"?
- Anonyymi
yritän_auttaa_sinua kirjoitti:
avaa Vedenpoisto ruuvi. jos tulee vettä letkusta. syy on siinä. jos ei tule mitään, on vikana poltoaine hana. käy läpi nuo ja kerro auttoiko.
missä on vedenpoistoruuvi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665505Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti882808- 2742571
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362419Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä202017Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2491658Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571273Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131163- 881135
- 901126