speedfight 2 ei käynnisty?

tulppa ok, bensaa saa, kaasari puhdistettu, mäntä liikkuu, pyörittää hyvin mutta ei lähde käyntiin. Mistä jatketaan?
95678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Saako todella besaa.....miten kipinä, vaikka tulppa ok niin tuleeko kipinä kun laitat tulpanhatun irroitettuun tulppaan ja tulppa jonkin pultin päälle että saa maata....jos mootori ei käy niin jompikumpi puuttuu joko kipinä tai bensa jos varmaan saa bensaa ja kipinän se käy......no tietenkin mootorissa pitää olla puritukset kunnossa, joku noista kolmesta puuttuu jollei käy

Äänestä

ehkä kuitenki oli tuolla bensapuolella jotaki häikkää, jatkan huomenna etsimistä...

Äänestä

ei lähe ei, vikaa ei ole, eli ilmeisesti speedfightin ominaisuus :-) ostakaa mopo, muuten ok, mutta ei vaan lähde käyntiin! joo, saa bensaa, kipinä tulee, puristuksia on ja muutenkin kaikki pelaa mutta ei vaan lähde... oisko ajastettu menemään rikki kun tuli kymmenen vuotta täyteen?

Äänestä

ootko varma et saa kipinän paineen alla? mulla oli sama ongelma omas pösös sai kipinän ku ei ollu pytyssa mut ei saanu enää pytyn sisällä. ootko testannu uudella tulpalla?

Äänestä

Itellä on just sama onkelma kaasari on putsattu,tulee kipinä mutta ei lähde käyntiin

Äänestä
  • avaa Vedenpoisto ruuvi. jos tulee vettä letkusta. syy on siinä. jos ei tule mitään, on vikana poltoaine hana. käy läpi nuo ja kerro auttoiko.

    Äänestä

  • ahtaajantulppa on pyörähtänyt ympäri. laita suoraan niin lähtee käyntiin

    Äänestä

  • ahtaajan kirjoitti:

    ahtaajantulppa on pyörähtänyt ympäri. laita suoraan niin lähtee käyntiin

    Mikä on "ahtaajantulppa"?

    Äänestä

  • yritän_auttaa_sinua kirjoitti:

    avaa Vedenpoisto ruuvi. jos tulee vettä letkusta. syy on siinä. jos ei tule mitään, on vikana poltoaine hana. käy läpi nuo ja kerro auttoiko.

    missä on vedenpoistoruuvi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


supperi74 kirjoitti:

tulppa ok, bensaa saa, kaasari puhdistettu, mäntä liikkuu, pyörittää hyvin mutta ei lähde käyntiin. Mistä jatketaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu