Oltiin lapsiemme kanssa pääsiäisen Saarenmaalla.
Siellä oli todella kauniista ja rauhallista. Kesä oli jo täydessä vauhdissa ja hintatasokin on kolmikerta halvempi kuin Suomessa.
Asuntoja ja majoitusta pystyy ainakin paikallisilta vuokraamaan edullisesti. Meille sanottiin, että heinäkuun Oopperapäivien ajaksi jo kaikki hotellit ovat loppuun myytyjä.
Saarenmaalla lapsilla on ainakin iso keskiaikainen linna kaikkinen seikkailuineen sekä erittäin upeat hiekkarannat. Paikallisetkin ovat erittäin veiraanvaraisia.
Saarenmaalla oli
edullinen loma.
1
86
Vastaukset
- mummi Niina,
Majoitusta paikallisten tuota voisi löytää vuokrailmoituksista (üürile anda/tahan üürida) paikallislehden nettisivuilta: www.saartehaal.ee
Suomenkelisiä ilmoituksiakin pystytään lukemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624489KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593378Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582707Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492604- 1402575
- 241903
- 241741
- 301636
- 1741600
- 401311