Kirjottakaa rumasti

mulle, olen niin pervo. Vaikka on kymysys vaan tavallisesta tuttavuudesta tai ystävyydestä ja kun on taas solmu avattu ja suhde ok, niin heti alkaa tulla seksi mieleen häneN kanssaan. Mikä tähän auttas, kun olen niin tyypillinen mies, jolla on niin usein mielessä se, ja tää on niin ykspoulista.
14258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tottakai seksi on mielessä jos toinen on ihana ja haluttava. Jos on yksipuolista, tee hyppy toiseen suuntaan

Äänestä

varma että on ykspuolista, sanoiko hän niin? Itsellä kans on kokoajan seksi mielessä hänen kanssaan, mutta en kyllä käytä ketään toista hänen tilallaan tyydyttämään halujani.

Äänestä
  • juttu yhen miehen kanssa enkä halua siihen tilalle ketään muuta,odotellaan sitten vaikka tätä ikuisuus;)

    Äänestä

No en mä nyt tota hirveänä ongelmana pitäisi. Päinvastaisesta mä huolestuisin.

Äänestä

En tajunnut? Siis sulle tulee seksi mieleen kaikkien tuttujen naisten kanssa? Ja miten toi solmujuttu liittyy asiaan?

Äänestä
  • no selvitän vähän, siis ei kaikkien tuttujen kanssa vaan sen yhden, jonka kanssa ollaan taas 'hyvissä väleissä', kun se 'ihmissuhdesolmu' on avattu.

    Äänestä

Minusta toisen haluaminen on aika luonnollinen asia silloin kun on tunteita. Varsinkin jos on suuria tunteita. Kyllä minäkin uskallan sanoa myös haluavani häntä ja hänen lähelleen. Se, että haluaa jakaa sen kauneimman sen tärkeän kanssa, ei sulje pois aitoa rakkautta vaan pikemmin täydentää kokonaisuuden.

Kysyn myös oletko ihan varma yksipuolisuudesta? Oletko saanut suoran selväsanaisen vastauksen? Ilmeet ja eleet voi joskus johtaa harhaan: ujoutta tai epävarmuutta. Rohkeutta mies!

Äänestä

Probl ei ole paha vaan hyvä..heh. Mut joo menee vaan aikaa ja energiaa turhaan?
Varma olen vaan omista tunteistani, tää on kuitenkin kestänyt jo aika jonkin aikaa.

Mitään varmuutta toisesta ei ole eikä vastauksiakaan asiassa ei tietty ole, koska e ole edes kysymyksiä esitetty enkä kysymyksiä esitäkään. Jos jotain olisi, se kyllä tulis ilmi ja saa tullakin.
Oletko esim sä ed.kirjoittaja uskaltanut sanoa sen irl, eppäilen. Jos mulle sanottaisiin, niin voishan se vähä kohottaa tunnelmaa eikä pilaisi suhdetta.

Mut ei mitään, normaaliahan tää on, kiitos vastauksista.

Äänestä
  • tuo nimim. ap18 oli ihan vahinko eikä numerolla ole mitään merkitystä eikä viittaa mihinkään esim.ikään tms.

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    tuo nimim. ap18 oli ihan vahinko eikä numerolla ole mitään merkitystä eikä viittaa mihinkään esim.ikään tms.

    tais olla: aisan pituus 18?

    Äänestä

  • ? kirjoitti:

    tais olla: aisan pituus 18?

    en oo mitannu, se vähän riippuu :D

    Äänestä

nimim.saa haluta,eikai sitä nyt helvetti voi yrittää saada miestä rohkaistumaan,sen tiedän minäkin :D.miehet ajattelee vaan alapäällä se on huomattu saatanan siat JA EN YLEISTÄ

Äänestä

Sitten kun minä löydän sen oman - se on ystävyyttä ja sitä kaikkea sellaista kaunista josta .. empä halua enenpää oikeastaan kertoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MinäSika kirjoitti:

mulle, olen niin pervo. Vaikka on kymysys vaan tavallisesta tuttavuudesta tai ystävyydestä ja kun on taas solmu avattu ja suhde ok, niin heti alkaa tulla seksi mieleen häneN kanssaan. Mikä tähän auttas, kun olen niin tyypillinen mies, jolla on niin usein mielessä se, ja tää on niin ykspoulista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu