Solisluun rintakehän puoleinen pää lonksuu

lonksuu ja lonksuu

Olkapäässä tuntuu välillä kova kipu. Yöllä on vaikea nukkua oikealla kyljellä, olkapää ei kestä sitä. Solisluun pää (oletan sen olevan se) on koholla, siinä on sellainen korkea kohouma. vasemmassa ei ole. On myös kosketusarka.
Pahinta on sellainen kummallinen naksuminen. Kun nostan hartioita, kuuluu inhottava ääni. Jokin lonksuu. Lonksuminen paikallistuu solisluun siihen päähän, joka on ritakehän puolella. Onko kellään kokemusta tällaisesta?

4

2523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 123*

      No juuri tuollaista lonksumista on minullakin ja siksi menen leikkaukseen kesäkuussa, solisluuta lyhennetään ja mitä kaikkea tekevätkään.

      • lonksuu ja lonksuu

        Ihan tosi? Missä sinut leikataan? Onko isokin leikkaus, avoleikkaus? Kiinnostaisi tietää. Oletko jo kauan kärsinyt tuosta vaivasta? Oletko satuttanut itsesi vai...?


    • 1D+20=?

      Käy leikkauksessa , Mehiläinen auttaaa

    • Hilkka 68

      Uusi ongelma.
      Minulla on solisluun päässä n. leuan alla patti, joka ct-kuvauksissa todettiin nivelrikoksi. Tämä tapahtui kesällä 2013. Nyt tammik.2014 alkoi ajottaiset säryt, nukkuminen vas.kyljellä ajottain kivuliasta, turvotusta on olkapään kohdalla ja siitä ylöspäin korvantaakse. Edestä katsottuna vas.puoli kaulasta on selvästi erilainen.
      Liittyykö turvotus nivelrikkoon vai onko se jotain muuta. Olen tervehtynyt rintasyöpänainen. (Syöpä leikattu 2000 v. eikä oireita sen jälkeen).
      Koskettelemalla kipupisteitä on vaikea sanoa mutta särkyä on, ei kuitenkaan aina.
      Onko kellään muulla liittynyt turvotusta solisluun nivelriikkoon???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      49
      1506
    2. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      76
      1335
    3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      86
      993
    4. Kaupan työtekijä

      Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
      Kuhmo
      14
      957
    5. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      86
      926
    6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

      Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
      Ikävä
      186
      868
    7. Olet mielessäni

      viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
      Ikävä
      20
      831
    8. Olen paremman näköinen kuin sinä

      Jos aletaan sille tielle mies.
      Ikävä
      82
      801
    9. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      82
      775
    10. Kaipaan seuraasi niin

      monella eri tavalla ja tasolla. En tiedä mitä tapahtui, mutta niin vain kävi että ihastuin sinuun.
      Ikävä
      17
      740
    Aihe