Mikä lie ollut, mutta en ole aiemmin sellaista nähnyt. Luulin ensin ilta tähdeksi, mutta se alkoikin kirkkaana ensin loistaa paikallaan, ja sitten himmetä. Hetken himmettyään se lähti liikkumaan.
Että mikä lie ollut?
Että mikä lie ollut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
öö... mun mielästä ole aloituksen arvoinen. Vasta, kun on maassa tai lähemmin koet asioita.
Ni, botit.
itsekin näin saman tyylisen helsingissä muutama päivä sitten ensin tuikki kuin tähti mutta tähti se ei ollut koska taivas oli pilvinen ja oli vielä suht valoisa sää sitten muutaman minuutin päästä katosi yhtäkkiä ja lentokone se ei myöskään ollut samasta paikkaa lensi lentokone ja sen tunnistin saman tien.
yön ainoa valopilkkuuuu
Tuhannen kapakan kautta
Auringonvalo heijastui lentokoneenrungosta. Kone lensi ensin eteenpäin ja kaarsi sitten, joka näkyi liikkumisena.
Kannattaisi kysellä viisaammilta esim. onko ilmassa ollut lentokoneita tms. Wanna-be-skeboilta sitä ei kannata kysellä, nämä, kun eivät tiedä mitään.
Paskapuhetta!
>>Että mikä lie ollut?
olen tuijottanut taivahan tähtiä pienen ikäni. en sieltä uhvoja ole etsinyt, vaan taivaan kauneutta katsellut. se on jotenkin rentouttavaa.
paljon on satelliitteja bongattu ja jatkuvastihan niitä kulkee, ristiin rastiin taivaankannella.
tänä keväänä olen jo useamman kerran bongannut tähtösen, joka näyttää tähdeltä, mutta alkaakin liikkua hiljalleen ja himmenee liikkuessaan.
minä bongasin parisen vuotta sitten alkuillan tähtitaivaalla niitä punaisia pallukoita, jotka liikkuivat vikkelään, kulkivat kuin reipas kaalimato, rytmikkäästi kohti länsi/koillissuuntaa. enkä ollut ainoa, kun nämät bongasi. joku oli ehtinyt ennen minua niitä täältä utelemaan, jotta mitähän valot olivat? ja oli saanut selitykseksi, että ovat merisateliitteja. mua alko vasta jälkeen päin kiinnostamaan nämät, mutta se ketju on hävinnyt.
Suokaasua. Hajotkaa.
tää on hauska :)
suokaasua, kaasua, kaasua.
pitääkö muuten tuon suokaasun yhteydessä olla suo jossain lähettyvillä?
ei tarvitse, sillä suokaasua esiintyy aina kun puhutaan ufoista, itse asiassa kaikki ufot ovat suokaasua
Perseeni tuottaa suokaasua.