Maailma muuttuu liikaa..

poikasaturnuksesta?

Oon tällänen pian 15 vuotta täyttävä poika. Tuntuu oikeasti että maailma muuttuu huonommaksi kokoajan minulle. Kuten pelikoneet muuttuvat K-18 juuri kun olen täyttämässä 15. No, okei. On siinä jotain hyvääkin, sillä ei uppoa sinne enää rahaa. Mutta en ole tosin mikään peliriippuvainenkaan, pelailen vain silloin tällöin. Kohta se ei ole mahdollista, tai oikeastaan joka paikassa se ei ole nytkään mahdollista.

Kaverit ja ystävätkin ovat nykyään kaikki ihan eri maailmoista. Minä olen ainoa omaa tyyliäni edustava poika kaveripiirissämme. Yhdellä ystävälläni on oma tyyli, että ei käytä mitää merkkivaatteita juurikaan. Hän on ihan kiva tyyppi, mutta hän ei ole vielä niin tyttöjen perään ja muutenkaan muodista kiinnostunut. Hän on enemmän ns. "nörttimäinen" sillä hän tykkää ottaa asioista selvää ja pitää muutenkin videopeleistä. Mukava mies silti, mutta vapaa-aikana haluaisin tehdä jotain muutakin kuin opiskella hänen kanssaan.

Paras ystäväni on muuttunut liikaa viime vuosien aikana! Olemme olleet paljon tekemisissä toistemme kanssa pienestä pitäen. Yhtäkkiä hän haluaakin olla kotona ja katsoa vain telkkaria. Lisäksi hänellä on harrastuksia kolmesti viikossa, eli hän on kanssani noin kerran viikossa. Sillä aina hänellä on jotain menoa! Hän on kyllä tyttöjen perään, mutta miksi hän ei sitten koskaan juttele kenenkään tytön kanssa koulussa tai muuten tälläin? Mutta silti hänessä on sisällään sitä vanhaa samaa

6

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poikasaturnuksesta?

      Unohdin myös mainita sen että kaikki nämä erityisluokkalaiset meidän koulusta kiusaavat minua, vittu mitä urpoja? Viime vuonna he eivät kiusanneet minua, tänä vuonna kyllä? MITÄ VITTUA IDIOOTIT?

    • 14V cookie monster

      Jospa ne vitun idiootit on vaan muuttuneet niin vitun idiooteiksi että ei voi muuta sanoa ku voi vittu!?

      ELÄMÄ ON JULMAA JA MINÄKIN TIEDÄN SEN! xd

      VITUTTAA MULLAKI TOI MOPOKORTTIPASKA...

      Hyvää päivän jatkoa :)

    • 7+5

      Elämä on vielä enemmän perseestä ku oot 18.

    • Sitä kutsutaan kasvamiseksi. Ei se ole mitään uutta.

      Se, että mopokortti uudistuu on mahtava asia! Karsiutuu ainakin ne suurimmat idiootit liikenteestä samantien pois, koska heillä menee paskat housuun heti ensimmäisessä teoriakokeessa, koska he huomaavat, että vittu, eihän me tiedetä liikennelaista vittuakaan.

      Samoin nuo K-18 pelikoneet. Siis melkein voisin uskoa, että jumala on sittenkin olemassa, mutta en usko, koska en ole mielisairas. Se on aivan järjettömän mahtava uudistus! Ei lasten kuulu tuhlata viikkorahojaan pelikoneen sisuksii, koska siitä se sitten eskaloituu siihen pisteeseen, että isältä ja äidiltä viedään kolikot, koska lapsi tahtoo pelata pelikoneella.

      Ihmiset muuttuu tietyn pisteen jälkeen aina, joten kestä se.

    • klöä

      Mä en kyllä näe mitään järkeä hommata mopokorttia nyt kun siitä tulee niin hemmetin kallis. Ajele kortitta tai polje fillarilla, lähes sama asia. :)

      • Tomegle

        No sinua ei ole järjellä pilattu.

        Vitun idiootti. Viimeksi kun tarkistin, niin kortitta ajo moottoriajoneuvolla oli rikos, mutta polkupyörään ei tarvita korttia.

        Näissä kahdessa ei ole mitään yhtäläisyyksiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4188
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3163
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      929
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe