Juu. Elikkä oon nyt 14 ja mun huoli on se että mun penis ei tunnu kasvavan ollenkaa se on löysän jotain alle 5cm ja jäykkänä about 6-7 cm eika yöllisii siemensyösyjäkään oo tullu. Mä oon sairastanu 2v syövän ja oon saanu sytostaateja ja muita lääkeita niin vaikuttaako ne tohon mun huoleen
vaikuttaako lääkeet peniksen kokoon?
sanokaa jos tiiätte
374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä oon syövistä lukenu, niin saattaa vaikuttaa. Mee juttelemaan lääkärille, et saisit vaikka hormoonikuurin. Onko puberteetistä mitään merkkejä ja molo ollu ton kokonen kauankin aikaa, meinaan siitä voi arvioida, jos se on vähääkään viime aikoina kasvanu, onko munakarvoja tullu, et alkaako miehistyminen vai ei.
Hyvä juttu kuitenki, että oot hengissä :)
On karvotusta tullu ja kivekset kasvanu ja pituutta ja painoo normaalisti
No, voithan sää sitä kysyy lääkäriltä, jos hitaalta tuntuu niin ainaki saat varmuuden. Karvotus ja pallien kasvu on kyllä puberteetin merkkejä.