olla äiti !ÄITI!! Mikään ei ole niin palkitsevaa. Mikään ei ole niin jatkuvaa.
Äitinä on ihnaa olla.
Siksi sille ollaan kateellisia. Siksi halutaan rikkoa hyvä perhe.
Kun äiti on lapselle tärkeä, sille ollaan kateellisia.
Oikea äiti on parasta. Kukaan ei rakasta äitiä niin paljon kuin oma lapsi. Muut ovat kuviteellista vaan.
Äitinä on ihnaa olla.
Siksi sille ollaan kateellisia. Siksi halutaan rikkoa hyvä perhe.
Kun äiti on lapselle tärkeä, sille ollaan kateellisia.
Oikea äiti on parasta. Kukaan ei rakasta äitiä niin paljon kuin oma lapsi. Muut ovat kuviteellista vaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
V AI NIN
Just näin, mutta miksi sinulla on tarve teettää muita ihmisiä kateelliseksi omalla äitiydelläsi? Onko se vasta onnea, kun saa näyttää muille jotain, jota muilla ei ole.
Sairasta näyttämispeliähän tuollainen äitiys on ja narsismia ja ilkeyttä. Onnellinen ja sosiaalinen ihminen kykenee ottamaan muita huomioon ja jakamaan rakkautta ilman, että siitä tarvitsee tehdä näytösä ja alleviivata onneaan.
En mä sitä sillai tarkottanu, vaan että kun lapsettomat naiset haukkuu lapsen omaavia, ja jakelee niitä lastenhoitoohjeita.. ja luulevat olevansa parhaita asiantuntijoita.
Sitten rikotaan perhe ja viedään mies ja suku mennessään.
Sitä tarkoitin, että ei saa rikkoa lasten perheitä ja haukkua lapsia. Oma äiti on tärkein, isä myös, mutta mieheille tärkeempää on se uusi nainen, ja luulevat että laspet automaattisesti ovat hänen omaansa. Sitten alateaan leikkii kotia ventovieraan naisen kanssa, äiti haukutaan ja mitätöidään. Lapset ei mitätöi.
Äiti on äiti.
Voi harmi. Meillä kun alkaa justiin oleen elämä mallillaan vaimon kanssa; ihanat lapset, velat suurimmilta osin maksettu ( jää jo hitusen tuhlattavaksikin), nätti koti ja hyvät työpaikat paikkakunnalta.
Ja nyt sitten tulee joku lapseton nainen, rikkoo meidän perheen ja vie minut sukuineni mennessään. Kamalaa. Pitäisiköhän minun piiloutua tuonne meidän hillokellariin ja pyytää pomolta että saisin tehdä pelkkää yövuoroa, jolloin saisin mennä työmatkat iltamyöhällä ja aamuvarhain... ehkä se lapseton nainen ei silloin löytäisi minua ja veisi mukanaan.
Vai voisinkohan vain sanoa sille lapsettomalle naiselle että nou thänks; olen naimisissa ja rakastan vaimoani?
Mies jättää perheensä jos siihen on jokin syy (esim. mies voi huonosti parisuhteessa vaimonsa kanssa)...ei sen takia että joku heitukka tulee vokottelemaan.
Olen tältä palstalta ymmärtänyt, että valitettavasti mies on täysin voimaton ja syyntakeeton siihen, että lähtee toisen naisen mukaan. Et siis voi asialle mitään, yritä vain tyytyä siihen. Tietysti asiaa varmaan auttaa se, että järjestät elämäsi niin, ettei kenelläkään ole mahdollista sinua tavoittaa, kuten suunnittelit.
Pyydä pomolta taksikuljetus työpaikalle ja takaisin. Olisi ainakin taksikuski yrittämässä pelastaa sinua lapsettoman naisen kynsistä. Jos kuljet yksin omalla autolla niin olet paljon suuremmassa vaarassa. Kyllä niillä naisilla keinot ovat joilla yksin liikkuvan miehen saavat napattua. Ja ne saattaa vaania myös yöllä joten varovainen kannattaa olla. Olen monta kertaa miettinyt että onkohan heillä jonkunlainen ase jolla miestä uhkaavat. Vai tainnuttavatko jollain myrkyllä ja saavat sitten raahattua kotiinsa. Konstit on varmaan monet kun lapsettomat naiset kilttejä perheenisiä metsästävät. Varokaa miehet!
Taksikuskeinakin on naisia!;))) Sehän vasta hyvä iskupaikka onkin!
Niin muuten on, unohdin kokonaan. Ja taksihan se viimeinen iskupaikka on jos muualla ei ole onnistunut. Mutta jospa työntantaja palkkaa mieskuskin ja ehdottomasti heteron.
Nyt pitää alkaa suunnittelemaan isän päivää. Vielä kun meillä on lapsella isä, koskaan ei voi tietää kuka hänet nappaa ja koska.
Kesä on pahinta aikaa, kun noita vapaita neitokaisia lentelee tuolla kyttäämässä.