Hei!
Tervetuloa Mini-Zumbaan! Täällä on kaksi luottotyttöä, olemme 11-12 vuotiaita, ja haluaisimme 8-9v tyttöjä tai poikia. Tämä Zumba on 4 kertaa viikossa. Yksi kerta maksaa 10€ tunti, tunnit pidetään Lohjalla Ojamolla. 8 lasta per. tunti. Tunnit ovat: Tiistaina, Torstaina, Perjantaina ja Sunnuntaina. Zumba alkaa 13.5 Torstaina, ja ovat joka päivä 18-19. Lapset saavat erityispäivinä tuoda pikkuisen karkkia ja juotavaa! Zumba-tunnit loppuvat 7.6 Tiistaina, ilmoitamme siitä vielä erikseen. Toivoisimme, että lapset osaisivat käyttäytyä kiltisti. Lapset saavat todistuksen kauden lopussa. Meistä toinen on ollut 3 jumppa/telinevoimisteluryhmässä. Ja toinen 1 ryhmässä. Venyttelemme suht. paljon. Ja juomapullot mukaa.
Hyvää alkanutta kesää!
-Voimistelijat
Tervetuloa meidän keksimään Mini-Zumbaan!
11
89
Vastaukset
- Teho-Tytöt
Ota yhteyttä meihin, kirjoittamalla tähän. :)
Ette te ole mitään keksineet.
Ihan kiva idea mutta en usko, että vanhemmat maksavat noin paljoa saatika tuovat tunnille noin nuoria kun itsekin olette.
- Teho-Tytöt
Kyllä me ollaan keksitty! Ja ei oo pakko tulla haukkumaan?! Tähän kirjoitetaan järkevää. Niin tämä onkin hyvä idea. Kiitos ms.amadeus :)
Mitä te olette muka kesineet?
Zumba keksittiin jo aikaa sitten, ja jos aiot väittää, että Zumba Lapsille on uusi keksintö, niin voin jo nyt sanoa, että olet väärässä.
Niitäkin on nimittäin järjestetty jo pitkään. Te ette siis ole keksineet mitään. Ehkä tyhmän nimen, mutta ette mitään enempää.
- Teho-Tytöt
Mini-Zumban. Ja me keksittiin sen liikejutut ihan ITSE!
Emme sanoneet että tämä on Zumba LApsille, tiedetään se on keksitty jo! Mutta tämä Zumba on erinlaista, niin voimme jo nyt sanoa, että olet väärässä.
Olemme keksineet TOISENLAISEN Zumban. Ja nimi EI ole tyhmä, mutta oletko sinä?Siinä tapauksessa kyseessä on tekijänoikeusrikos, koska sinä et saa käyttää sanaa "Zumba", kun kuvailet jotain mikä ei ole Zumba ja yrität tehdä sillä rahaa.
Kas niin, ja kotiosoitteessi oli? Pistän myös sen eteenpäin, jotta lasku löytää perille.
Verottajalle laitan myös vähän noottia. Mätkyjä tulossa, joten kerro mamalle ja papalle, ettei ne sitten ihmettele.
No onko se sitten enää Zumbaa? Toisaalta niin nuoret eivät välitä onko se sitä vai jotain ihme hytkymistä...
- gddddddddddddddddddd
saaks 17v poika tulla? :DD
Onkos verottajalle ilmoitettu yritystoiminnastanne?
Aikoisitte pitää tunteja jossain maksullisessa tilassa? Entäpä sitten kun ette saa lapsia kuriin tai he eivät tule enää seuraavalle tunnille? Tai jos teitä rupee kyllästyttämään tai ärsyttävään nuorempien valitus? Mitäs sitten kun ette saakaan enään rahaa ja tilat ovat maksamatta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21635Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061597Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2391137Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2856- 10835
Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48823- 69800