parhaalla paikalla
http://www.iqhotelroma.it/en/
Rooman paras hotelli
11
5387
Vastaukset
- rooman katuja kulken
Olen vahvasti erimieltä sijainnin erinomaisuudesta. Tuolta Terminin kulmilta on melkoinen matka Rooman nähtävyyksiin ja parhaisiin ostokaduille. Pantheonin ja Piazza Navonan seutu tarjoaa matkaajalle lyhyet etäisyydet kaikkiin Rooman parhaisiin kohteisiin.
- hotellit
No ei sentään. Riippuu ihan mitä pidät parhaana ostoskatuna. Kaikki eivät sentään matkusta Roomaan ostamaan tavaraa, eikä kaikilla ole varaa maksaa Piazza Navona läheidyydestä hotellihuonetta vähintäin 150 e per yö. Eikä hotellihuonekaan tarvitse olla Piazza Navonan lähistöllä kuin pieni ja ahdas putka tuohon kovaan hintaan.
Roomasta ei tuskin löydy mitään vastaavaa hotellia kuin IQ Hotelli on, moderni ja siisti. Missään Rooman hotellossa ei ole niin hyvää ja siistiä aamiaisbuffeta kuin IQ hotellissa. On pyykinpesukoneet ja silitysraudat. Mistään ei löydy niin mukavia sänkyjäkään. Hotelli on kaikin puolin "ei tyypillinen roomalainen hotelli". Via Firenzeltä ei ole mikään pitkä matka mihinkään. Ja kaiken kukkuraksi kohtuu hintakin.
Terveisin hän joka tuntee Rooman hotelleja. - tjutju
Hotellien paremmuus riippuu makuasioiden lisäksi myös paljolti siitä, mitä aikoo kaupungissa tehdä ja millaiset asiat reissulla arvottaa kaikkein tärkeimmiksi. Tietysti merkittävää on myös se, kuinka hyvin jalat toimivat.
En usko, tai en halua uskoa, että hirveän moni hakee Roomasta mitään modernia. Aamiaisbuffet on toki ihan kiva plussa, jos se sisältyy hintaan, joskin myös tässä tapauksessa hinta on yleensä jo rukattu vähän korkeammaksi. Kuitenkin monet haluavat elää maassa maan tavalla. Aamiaisbuffetilla taas ei ole mitään tekemistä roomalaisuuden kanssa. Itse nautin mieluusti aamiaisen kadun varrella. Päivän päätteeksi, kun saavun majapaikkaan, rojahdan sängylle ja nukahdan. Aamulla käyn suihkussa ja painelen pihalle ennen kuin olen edes kunnolla herännyt. Kun Roomaan kerran on saapunut, en mieluusti vietä aikaa hotellissa - oli se sitten kuinka moderni tahansa.
Ehkä vaikeimmin ymmärrettävissä on väite, että IQ Hotel (järkyttävä nimi) olisi parhaalla paikalla. Alue on keskustan ankeinta seutua eikä se ole mitenkään erityisen hyvällä paikalla ajtellen shoppailua, ilta- ja yöelämää, nähtävyyksiä, hyviä ruokapaikkoja ja kahviloita, puistoja, näköalapaikkoja tai vaikkapa stadionia.
Lisäksi mauttoman kliininen hotelli vaikuttaa melko hintavalta. Kyllä myös Navonan lähistöltä löytyy selvästi huokeampia ja hyviäkin paikkoja, jotka kaiken lisäksi ovat, luojan kiitos, "tyypillisiä roomalaisia hotelleja". - SvD
IQ Hotel Roma on näköjään valittu yhdeksi Euroopan parhaimmista hotelelleista.
http://www.svd.se/resor/detta-ar-varldens-basta-hotell_6153071.svd- Roomaan lähtijä
Melko hintava,.ainakin syyskuulle 2011. Varmasti hyvä hotelli
- kjsksjksjskjs
Paras? Millä mittarilla? Sijainti on huono ja melkoisen kallis. Hienompia ja kalliimpia hotelleja löytyy keskustasta. Ja epäilen ettei moni Suomalainen halua maksaa 150 -200 e tuosta majoituksesta, kun sillä rahalla pääsee jo keskustaankin.
Sinänsä aivan keskustassa ei muuten monia hotelleja ole, jos keskustana pitää vaikka Campoa tai Navonaa. - hyvä hotelli
Tuo on hyvä. Tässä toinen hyvä.
http://www.accorhotels.com/gb/hotel-2909-mercure-roma-delta-colosseo/index.shtml - parhaistaparhain
Tässä Rooman paras hotelli 5 tähteä ja näköala Colosseumille:
http://www.hotelgladiatori.it/ - montebello
http://www.hotel.info/Booking.aspx?h_tab=3&h_hmid=240923&lng=EN&cpn=516
Minun mieleen. - alberghi
Trasteveressä ihastuttava hotelli
http://www.hotelcisternarome.com/rooms-and-services.htm
Halpa ja hyvä hotelli Trasteveressä
http://www.romatrasteverina.com/
Romanttinen hotelli
http://www.bb-casalealtavilla.com/
Ainoa miinus puoli että se sijaitsee hieman liian kaukana keskustasta.- Five Oscars Inn
http://www.booking.com/hotel/it/the-five-oscars-inn.fi.html
Olin tässä huoneistohotellissa Rooman reissulla ja todella hyvä mielestäni, kuten monen muunkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731177EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616