kerava rules!!!! sorry ali ei auttanut markkinointi
idollissi
johan sanoin
10139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Rikkaan ja velattoman" Mikkelin kaupungin kymmenet tuhannet mainoseurot paloivat turhuuden markkinoilla. Onnea rahanpolttajille!
Mites markkinoit? Tuottiko tulosta? Markkinoi sinä vaan itseäsi.
Eiks ali kaliffi voittanukkaan? Ei muuta ku mestari jukurtteihi pelaa mestari lätkää!! Siitä syntyy monta mestaria!! BUA-AHHAH-HAA. Hyvä mikkeli. isompaa mainosta kehii.Häh-häh-hää.
Mikkeli on tämän kevään aikana kolmesti kurkottanut kuuseen, mutta tippunut tunkiolle.
- Kamppareilta luisteli kulta karkuun ja joukkue häivisi hopealle. Ei auttanut edes Hänskin luonnonjää!
- Heti perään Jukurit uhosi Mestiksessä, mutta Vaasan veri ei vapissut, vaikka Mikkelin päättäjät lupailivat rakentaa Mikkelin "tulevalle liigajoukkueelle" ravintolat, aitot, paskahuussit ja edustussuihkut.
- Ja sitten tuli tämä ulkomaanapu Ali. Mummot hullaantui ja pikkutytöillä kostui housut, kun Ali huuteli muutaman kerran Hallelujah. Vaan ei auttanut huuto eikä edes kaupungin sponssaus.
Rahat meni eikä tulosta tullut niin kuin niin monta kertaa Mikkelissä.
Missäpä Mikkeli mittelee isolla uholla seuraavan kerran?
Tiedätkö mikä on säälittävintä? Tuollainen vahingoniloisuus ja negatiivisuus. Et takuulla olisi onnitellut, jos Mikkeli olisi voittanut jossain.
Meni niin tai näin, niin aina menee väärinpäin!
Vanha sanonta on totta: vahingonilo on paras ilo!!! Ihanaa Ali ihanaaaaa!
Näin paikkakunnan ulkopuolelta katsottuna Miä-Mikkeli sai kyllä enemmän negetiivista mainosta kuin positiivista, johtuu lapsellisesta rahan tuhlaamisesta ja laulukilpailuihin. Onneksi PARAS voitti, ei noin tokinaamainen poikaparka vielä ole kypsä kiertueille. Julkisuudenkipeyttä enemmänkin!
On meilleä sentään Olli Rehn ja Erkki Liikanen. Euroopan huippumiehet!!!
Juu hupaisaa että molemmat Eu:ssa ja kiirehtivät puoltamaan Kataista, onhan se ikävää jos hyväpalkkaiselta palleilta putoaakin ihan tavalliseksi Mikkeliläiseksi joka ei sitten olekkaan yhtään mitään, siis vain mikkeliläinen.
Miehiä kellä on loistava tulevaisuus takana. Ölli Liikanen ja Erkki säälittävä valittaja. Siinähän ne Mikkelin huippumiehet.