Olen miettinyt täällä kylässä, minkälaista on niiden lasten tajunnassa, kun pitäisi viettää äitienpäivää, eikä siinä olekkaan isää, joka on mahdollisesti viettämässä aikaansa jonkun "kutun" luona..Oletan että eipä heillä ole kovinkaan suurta intressiä siihen, puhumattakaan isäinpäivästä???Moni isä tuhoo hyvän perheen elämän sekoamalla mitä kummallisiimpiin kapakka ja kaljakärpäsiin...voe...voe.
On aina muistettava, jos ottaa jonkun kiertopalkinnon itselleen, niin siitä huolimatta arki tulee kuitenkin.....
Äitienpäivä ja lapset?
ItkuaParkua jatkuvaa
2
221
Vastaukset
- hä
Millä tavalla toi Isä tohon Äitienpäivään liittyy.?
- ParinHullunAkanUhri
Tässä nyt jotenkin hienosti syylistettiin isät pohtimatta perimmäisiä syitä sen enempää, tiedän jokusiakin naisia jotka ovat niin rajatapausmielisairaita(mielialalääkitys tai mikä vielä parempaa eivät ymmärrä tarvitsevansa apua tai lääkitystä) ettei mikään ihme jos suhteen toinen osapuoli tykkää olla kotoa pois.
Jatkuva juominen voi alkaa turhautumisesta vallitsevaan olotilaan jotka vaikkapa kotona vallitsevat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648