Sanos ny

ihan oikeasti suoraan että mistä tässä hommassa on ollut kyse?
Ihmeellinen juttu kyllä.
28895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

kysyjä, sillä hän kyllä tietää. Kelle siis huutelet?

Äänestä

no kun kaipaan erästä entistä panoa, entiijä käykö hän kaipaamassa mua??

Äänestä

ei tää sen selkeämpää ole mullekaan. Todella ihmeellistä, mutta hyvällä tavalla:) Otetaanko yhdessä selvää?

Äänestä

nainen ja mies tykkäävät toisistaan, mutta eivät saa mitään aikaiseksi.
Ihmeellistähän se on. Aikusia ihmisiä sentäs :)

Äänestä

takia EI SAA mitään aikaseks?vastaus sulla,morjens.

Äänestä
  • Koska mies sössii ja nainen ihmettelee :) Morjens.

    Äänestä

  • No siittä ko kirjoitti:

    Koska mies sössii ja nainen ihmettelee :) Morjens.

    kannattaskohan miehen tehdä jotain?

    Äänestä

  • oikein;) kirjoitti:

    kannattaskohan miehen tehdä jotain?

    Todellakin kannattas :)

    Äänestä

Olet varmaan yksipuolisesti ihastunut, toinen ei tunne samoin ja omissa tunnesfääreissäsi ihmettelet kun toinen ei tee mitään. Usko pois olen itsekin ollut sillä tavalla ihastunut ja tajusin ettei kannata heijastaa niitä omia fiiliksiään toiseen.

Äänestä

Siis missä jutussa? Omassa hommassani on ollut kyse tunteiden käsittelystä, suurista tunteista sinuun ja aikuisen naisen lapsellisesta tavasta käsitellä niitä täällä ;-) Oikeestaan hymyilyttää itsekin oma itseni ;-) Sinua olen täällä huudellut, kun en ole muutakaan uskaltanut. Nyt olen päättänyt, että tämä ilta on viimeinen täällä käytetty. Ajan voisi käyttää paremmiinkin....

Äänestä
  • Just joo, moneskohan kerta tää onkun tätä samaa lupailet?

    Äänestä

että pidän sinusta tosi paljon. Se tuskin voi olla epäselvää.
Kaikki on vain mennyt päin prinkkalaa ja se kyllä on suurimmaksi
osaksi mun omaa syytä.

Äänestä
  • soita mulle olet kiltti

    Äänestä

  • Sinunko.. kirjoitti:

    soita mulle olet kiltti

    miks aina mä..

    Äänestä

HALUAN SINUT! Siitä tässä on kyse!

Äänestä

Oikein valittu aikamuoto, hyvä niin. :)

Omassa tapauksessani kyse oli siitä, etten uskaltanut tutustua silloin kun sen aika oli. Nyt se on myöhäistä, ei ole enää suuria tunteita. . Oikea ajankohta, epävarmuus...yms.

Äänestä
  • Mulla hieman samankaltainen tilanne, silti vielä kiinnostaa se mies, vaikka olin jo valmis lyömään hanskat naulaan. Mikäli kyse väärinymmärryksestä..

    Äänestä

  • liian myöhäistä? kirjoitti:

    Mulla hieman samankaltainen tilanne, silti vielä kiinnostaa se mies, vaikka olin jo valmis lyömään hanskat naulaan. Mikäli kyse väärinymmärryksestä..

    Ei ainakaan minun kohdallani olisi myöhäistä oikealla naisella jos olisi väärinkäsityksestä kyse.. tunteet eivät katoa ihan hetkessä.. jos koskaan.

    Äänestä

  • ei koskaan myöhässä kirjoitti:

    Ei ainakaan minun kohdallani olisi myöhäistä oikealla naisella jos olisi väärinkäsityksestä kyse.. tunteet eivät katoa ihan hetkessä.. jos koskaan.

    Sitten sille pitää molempien tehdä jotain irl.

    Äänestä

  • liian myöhäistä? kirjoitti:

    Sitten sille pitää molempien tehdä jotain irl.

    Mitä haluat tehtävän?

    Äänestä

  • ei koskaan myöhässä kirjoitti:

    Mitä haluat tehtävän?

    Luovuttavan. Sinulle on olemassa sopivampia ihastuskohteita. Olen varma siitä.

    Äänestä

Pidän ihmeistä. varsinki sust :)

Äänestä

Niinpä niin. Toinen kertoo tunteistaan ja toinen menee karkuun minkä ehtii. Väillä vaikuttaa siltä, että välittäisi enemmänkin, mutta sitten taas vetäytyy kuoreensa.

Se tässä jutussa vaan on ihmeellistä, että tunteet ei katoa mihinkään, vaikka kuinka yrittäisi.

Onneksi on kesä ja loma tulossa, niin voi karistaa kaupungin tomut jaloistaan ainakin hetkellisesti jossakin kohtaa. Jospa se kiiltokuva prinssistä haalistuisi auringon valossa, kun ei ole näkemässä tämän valloittavaa olemusta.
On siis minun vuoroni lähteä karkuun, ilemisesti eri syystä.

Äänestä
  • Mikä meissä tunteiden kertojissa on, että me oletamme meidän tunteiden olevan niin tärkeitä, että ne on pakko saada kertoa sille kohteelle?

    Mäkin oikeasti ajattelin näin -pakoiltuani tätä ihastustani aina kun mahdollista että mun on jollakin tavalla saatava sanottua sille että olen ihastunut, että se ei luulisi mun olevan jotenkin vihamielinen tai jotakin.

    Reaktio oli vähän odottamaton, mutta sainpahan sanottua.

    Äänestä

  • mikämikämaa----- kirjoitti:

    Mikä meissä tunteiden kertojissa on, että me oletamme meidän tunteiden olevan niin tärkeitä, että ne on pakko saada kertoa sille kohteelle?

    Mäkin oikeasti ajattelin näin -pakoiltuani tätä ihastustani aina kun mahdollista että mun on jollakin tavalla saatava sanottua sille että olen ihastunut, että se ei luulisi mun olevan jotenkin vihamielinen tai jotakin.

    Reaktio oli vähän odottamaton, mutta sainpahan sanottua.

    Minä ainakin kerroin ainoastaan siitä syystä omat tunteeni, että toivoin toisella olevan samanlaisia tunteita itseäni kohtaan. Ei ollut tai sellaisen käsityksen ainakin sain. Sen jälkeen en ole puhunut tunteistani, yrittänyt olla vain normaalisti.
    Jos olisin tiennyt varmasti, ettei hän ole minusta kiinnostunut, niin olisin taatusti pitänyt suuni kiinni. En koe mitään pakottavaa tarvetta kertoa tunteistani kohteelle, ainakaan sellaiselle, joka on esim varattu tai muuten saavuttamattomissa.

    Äänestä

Vaikeaa varatun ja perheellisen kanssa.On aina niin paljon tekemistä kotona, kun 2 lasta vielä kotona.Kun taas perheettömällä osapuolella on vaan aikaa odotella.Kukaan ei pysty päivystämään puhelimessa koko ajan..Ja vaikka tykkäisikin toisesta paljon, jopa rakastaisi.

Äänestä

Ihan oikeesti: En tierä .
Känniääliöt hiekkalaatikolla .Ihmeellinen juttu,mutta vaan juttu.
Paska juttu.
Onhan tuolle tullut naurettuakin.
Vahinko,että siitä oli niin paljon vahinkoa.

Äänestä

Etsin vapaata naista itselleni. ikä saisi olla 44-50. Löytyykö linjalta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostas tietää kirjoitti:

ihan oikeasti suoraan että mistä tässä hommassa on ollut kyse?
Ihmeellinen juttu kyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu