Sanos ny

kiinnostas tietää

ihan oikeasti suoraan että mistä tässä hommassa on ollut kyse?
Ihmeellinen juttu kyllä.

28

888

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et oo oikea

      kysyjä, sillä hän kyllä tietää. Kelle siis huutelet?

    • muna-martti

      no kun kaipaan erästä entistä panoa, entiijä käykö hän kaipaamassa mua??

    • lalalalaaaa

      ei tää sen selkeämpää ole mullekaan. Todella ihmeellistä, mutta hyvällä tavalla:) Otetaanko yhdessä selvää?

    • No siittä ko

      nainen ja mies tykkäävät toisistaan, mutta eivät saa mitään aikaiseksi.
      Ihmeellistähän se on. Aikusia ihmisiä sentäs :)

    • ;)ja minkähän

      takia EI SAA mitään aikaseks?vastaus sulla,morjens.

      • No siittä ko

        Koska mies sössii ja nainen ihmettelee :) Morjens.


      • oikein;)
        No siittä ko kirjoitti:

        Koska mies sössii ja nainen ihmettelee :) Morjens.

        kannattaskohan miehen tehdä jotain?


      • No siittä ko
        oikein;) kirjoitti:

        kannattaskohan miehen tehdä jotain?

        Todellakin kannattas :)


    • hiio hoi

      Olet varmaan yksipuolisesti ihastunut, toinen ei tunne samoin ja omissa tunnesfääreissäsi ihmettelet kun toinen ei tee mitään. Usko pois olen itsekin ollut sillä tavalla ihastunut ja tajusin ettei kannata heijastaa niitä omia fiiliksiään toiseen.

    • 6+4

      Siis missä jutussa? Omassa hommassani on ollut kyse tunteiden käsittelystä, suurista tunteista sinuun ja aikuisen naisen lapsellisesta tavasta käsitellä niitä täällä ;-) Oikeestaan hymyilyttää itsekin oma itseni ;-) Sinua olen täällä huudellut, kun en ole muutakaan uskaltanut. Nyt olen päättänyt, että tämä ilta on viimeinen täällä käytetty. Ajan voisi käyttää paremmiinkin....

      • --------------------

        Just joo, moneskohan kerta tää onkun tätä samaa lupailet?


    • Sanon sulle

      että pidän sinusta tosi paljon. Se tuskin voi olla epäselvää.
      Kaikki on vain mennyt päin prinkkalaa ja se kyllä on suurimmaksi
      osaksi mun omaa syytä.

      • Sinunko..

        soita mulle olet kiltti


      • sun vuoro:)
        Sinunko.. kirjoitti:

        soita mulle olet kiltti

        miks aina mä..


    • 22+5

      HALUAN SINUT! Siitä tässä on kyse!

    • Nainen vastaa...

      Oikein valittu aikamuoto, hyvä niin. :)

      Omassa tapauksessani kyse oli siitä, etten uskaltanut tutustua silloin kun sen aika oli. Nyt se on myöhäistä, ei ole enää suuria tunteita. . Oikea ajankohta, epävarmuus...yms.

      • liian myöhäistä?

        Mulla hieman samankaltainen tilanne, silti vielä kiinnostaa se mies, vaikka olin jo valmis lyömään hanskat naulaan. Mikäli kyse väärinymmärryksestä..


      • ei koskaan myöhässä
        liian myöhäistä? kirjoitti:

        Mulla hieman samankaltainen tilanne, silti vielä kiinnostaa se mies, vaikka olin jo valmis lyömään hanskat naulaan. Mikäli kyse väärinymmärryksestä..

        Ei ainakaan minun kohdallani olisi myöhäistä oikealla naisella jos olisi väärinkäsityksestä kyse.. tunteet eivät katoa ihan hetkessä.. jos koskaan.


      • liian myöhäistä?
        ei koskaan myöhässä kirjoitti:

        Ei ainakaan minun kohdallani olisi myöhäistä oikealla naisella jos olisi väärinkäsityksestä kyse.. tunteet eivät katoa ihan hetkessä.. jos koskaan.

        Sitten sille pitää molempien tehdä jotain irl.


      • ei koskaan myöhässä
        liian myöhäistä? kirjoitti:

        Sitten sille pitää molempien tehdä jotain irl.

        Mitä haluat tehtävän?


      • 3+8
        ei koskaan myöhässä kirjoitti:

        Mitä haluat tehtävän?

        Luovuttavan. Sinulle on olemassa sopivampia ihastuskohteita. Olen varma siitä.


    • aik itkeä, aika naur

      Pidän ihmeistä. varsinki sust :)

    • Ei kutsua :(

      Niinpä niin. Toinen kertoo tunteistaan ja toinen menee karkuun minkä ehtii. Väillä vaikuttaa siltä, että välittäisi enemmänkin, mutta sitten taas vetäytyy kuoreensa.

      Se tässä jutussa vaan on ihmeellistä, että tunteet ei katoa mihinkään, vaikka kuinka yrittäisi.

      Onneksi on kesä ja loma tulossa, niin voi karistaa kaupungin tomut jaloistaan ainakin hetkellisesti jossakin kohtaa. Jospa se kiiltokuva prinssistä haalistuisi auringon valossa, kun ei ole näkemässä tämän valloittavaa olemusta.
      On siis minun vuoroni lähteä karkuun, ilemisesti eri syystä.

      • mikämikämaa-----

        Mikä meissä tunteiden kertojissa on, että me oletamme meidän tunteiden olevan niin tärkeitä, että ne on pakko saada kertoa sille kohteelle?

        Mäkin oikeasti ajattelin näin -pakoiltuani tätä ihastustani aina kun mahdollista että mun on jollakin tavalla saatava sanottua sille että olen ihastunut, että se ei luulisi mun olevan jotenkin vihamielinen tai jotakin.

        Reaktio oli vähän odottamaton, mutta sainpahan sanottua.


      • Ei kutsua :(
        mikämikämaa----- kirjoitti:

        Mikä meissä tunteiden kertojissa on, että me oletamme meidän tunteiden olevan niin tärkeitä, että ne on pakko saada kertoa sille kohteelle?

        Mäkin oikeasti ajattelin näin -pakoiltuani tätä ihastustani aina kun mahdollista että mun on jollakin tavalla saatava sanottua sille että olen ihastunut, että se ei luulisi mun olevan jotenkin vihamielinen tai jotakin.

        Reaktio oli vähän odottamaton, mutta sainpahan sanottua.

        Minä ainakin kerroin ainoastaan siitä syystä omat tunteeni, että toivoin toisella olevan samanlaisia tunteita itseäni kohtaan. Ei ollut tai sellaisen käsityksen ainakin sain. Sen jälkeen en ole puhunut tunteistani, yrittänyt olla vain normaalisti.
        Jos olisin tiennyt varmasti, ettei hän ole minusta kiinnostunut, niin olisin taatusti pitänyt suuni kiinni. En koe mitään pakottavaa tarvetta kertoa tunteistani kohteelle, ainakaan sellaiselle, joka on esim varattu tai muuten saavuttamattomissa.


    • pojlkhiuy

      Vaikeaa varatun ja perheellisen kanssa.On aina niin paljon tekemistä kotona, kun 2 lasta vielä kotona.Kun taas perheettömällä osapuolella on vaan aikaa odotella.Kukaan ei pysty päivystämään puhelimessa koko ajan..Ja vaikka tykkäisikin toisesta paljon, jopa rakastaisi.

    • Nii on

      Ihan oikeesti: En tierä .
      Känniääliöt hiekkalaatikolla .Ihmeellinen juttu,mutta vaan juttu.
      Paska juttu.
      Onhan tuolle tullut naurettuakin.
      Vahinko,että siitä oli niin paljon vahinkoa.

    • Etsin vapaata naista itselleni. ikä saisi olla 44-50. Löytyykö linjalta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      348
      6399
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3806
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      97
      1005
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      880
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      846
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      830
    7. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      137
      823
    8. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      813
    9. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      810
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      761
    Aihe