Minkähänlainen operaatio olisi uusia etulyhdyt. Saab on 12 vuotias ja ajovalot on heikentyneet. Valaisimet ovat selvästi tummuneet. "Kirkasvalolampuista" ei ole juurikaan apua, kun ne ovat vielä aika lyhytikäisiä. Eivät kestä juuri vuottakaan.
Surusilmä
Osku vanhempi
4433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistäkähän saabista on kyse? Helpottais huomattavasti asiaa :) Ja kannattaapi melkeen käydä kysymässä tuolta saab klubin foorumilta, voipi tulla hieman asiallisempia vastauksia kuin täällä :)
Auto on 9-3 vuosimalli 1999.
No, epäilisin sen onnistuvan ilman insinöörin koulutusta, ja Saab-klubin ilmoituksista voit hakea myytäviä valaisimia tai laittaa oman osto-ilmoituksen kun luot käyttäjätunnuksen.
http://foorumi.saabclub.fi/viewforum.php?f=19&sid=4f46f6a51e388506141f4afd694fc290
Ei tarvittu insinöörin taitoja. Riitti torksin ruuvari numero T25. Sillä sai lyhdyn irti ja tarkempi tutkumus osoitti sen oleva sisältä pölyinen. Puhdistus riitti ja sillä siisti. Säästyi rahat.