Tässä kaveri, joka ajoi 39 vuotta Ladalla ennen kuin ymmärsi vaihtaa kunnon länsiautoon. Länsiauto on isuzu Bellet, ilmeisesti ajalta ennen kuin Ladan valmistamisesta oli vielä tietoakaan. Onhan Belletkin kuitenkin paljon parempi kuin edes uudet Ladat.
Onnittelut Pentille uuden paremman auton johdosta!
http://www.iltalehti.fi/autot/2011050913493162_au.shtml
Onnittelut Pentille uuden paremman auton johdosta!
http://www.iltalehti.fi/autot/2011050913493162_au.shtml
Vastaukset 18
Vanhimmat
jopa varma että kaveri ei aja sillä pelletillä 39-vuotta kuten ajoi Ladalla joten outoa logiikkaa taas sinulta. Taisi muutenkin teksti mennä sinulta hiukan ohi ... sisälukutaito ... sitä ei opi jos ei opettele. VW:llä ei pysty ajamaan edes 2-vuotta. On se Lada vaan laatua aivan kuten tästä linkistä taas kerran saatiin lukea.
Tuo Ladahan tuli moneen kertaan rakennettua uudelleen moottorista lähtien. Ja läpimätähän se näyttää nytkin olevan. Isuzu 45 vuotta vanhanakin kestää silti vielä paremmin.
Niin se Lada kestää. Lujaa Lada laatua.
Totta. Läpimätä ja moneen kertan uudelleen rakennettu. Lujaa laatua mutta huonoa sellaista.
Tyytyväinen Ladan omistaja sitä ei kukaan voi kiistää. Minulla oli samallainen 1200L malli myös valkoinen. Vuosimalliltaan kuitenkin 89. Ajoin 280.000 km. tyytyväinen olin ei mitään ongelmia ollut.
Jotkut ihmiset ovat todella vähään tyytyväisiä. Köyhyys auttaa siinäkin.
Vasta vähän maailmaa nähneenä kysynkin:Onko rikkaus tyytyväisyyden takuu ja miten se takuu määritellään?
Sitä ei Ladojen arvostelijat osaa määritellä mitenkään, he ovat urautuneet johonkin päätelmäänsä ja umpikujaan josta ei ole takaisin pääsyä. Onhan se ihme että miten voi nyky aikana tapahtua noin. Tietoa saa joka tuutista jos vain haluaa, mutta yksisilmäisyys vai mikä lieneen onko tosiaan tuo mainitsemani urautuminen sitten syy siihen ettei tiedetä mitään. Kauan kauan sitten jo sanottiin ettei rikas ole tyytyväinen mihinkään eikä rikas ole koskaan tuntenut oikeaa ja aitoa aviollista rakautta, vaan sitä mitä rahalla saa tuolta öisiltä kaduilta.
Ei tarvitse olla rikas ymmärtääkseen että Lada on todella huono auto. Jokainen työssä käyvä pystyy hankkimaan oikean auton.
Kaikki tutkimukset todistavat köyhien ihmisten olevan onnettomimpia. Se ei varmasti johdu pelkästään Ladasta mutta melkoinen lisäkärsimys Ladakin on köyhälle ihmiselle.
työssä käyvä ihminen tajuaa ettei kannata tuhlata rahojansa helposti vikaantuviin länsitekeleisiin kuten esim. VW-konsernin virityksiin.
Jokainen työssä käyvä ihminen aivan kuten työtön ladistikin tietää, että parasta kannattaa kadehtia. Ihan joka päivä kuten sinä.
parasta kannattaa kadehtia ... siksipä kadehdin suuresti Ladan omistajia ja koko AvtoVaz konsernin sen meille luomaa suurta tuoteperhettä. Aina kun ajattelen VW-konsernin aiheuttamaa surua ja tuskaa alan vuolaasti itkemään, koska niin syvältä riipaisi se tuska ja suru, jonka tämä länsipulkka konserni surkeilla tuotteillaan meidän koko perheelle aiheutti.
Oikein. Jatka aina VW-kadehdintaasi. Ellämässä pitää olla tavoitteita ettei jää yhteiskunnan pohjasakkaladistiksi.
kiireellinen tavoite sinulle varmaan olisi luetun ymmärtäminen ? Sen jälkeen voisi tulla vaikka hengittäminen ja syöminen ... niitä elämän perustarpeita.
Tärkeintä on kadehtia hyväosaisia ja heidän VW-autojaan.
Täällä on tarkoitus keskustella Ladasta. Muiden autojen kadehtimisen voisi jättää omille palstoilleen. Ehkäpä Volkkaria kadehtivatkin voisivat keskulla ko. autosta Volkkaripalstalla.
AIKA SAAVUTUS...OIS NASTAA ITTEKKI AJAA LIUTA LADOJA 1200 MALLISTA 2107 MALLIIN JA RUISKULADOJA KORTIN KERA