Raskaana vai eikö

Epätietoinen_

Mietin että olenkohan raskaana, vai vain lihonut... Paino on noussut nelisen kiloa tässä muutaman kuukauden aikana, vaikken ole syönyt sen enempää herkkuja kuin ennenkään ja liikuntaa olen lisännyt. Minua väsyttää koko ajan ja nälkä on myös lähes aina, vaikka olisi juuri syönyt niin tekee silti mieli ruokaa, syön ihan perus-annoksia. Pahoinvointia ei ole ollut, mutta vatsakipuja silloin tällöin. Vatsa on myös hieman turvonnut. Yhdynnässä mieheni on käyttänyt kumia, e-pillereitä tai mitään muuta ehkäisykeinoa emme käytä.

Käyn tänään ostamassa raskaustestin, mutta oli pakko päästä sanomaan tästä, kun huolettaa...

2

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      Onko kuukautisia näkynyt? Jos ei, niin onhan se raskaus mahdollinen, joskin harvoin noin pitkälle ehtii huomaamatta. Jos taas kuukautiset ovat tulleet normaalisti, niin tuskin olet raskaana.

      • Aloittaja_

        Tein tuollaisen http://www.yliopistonverkkoapteekki.fi/epages/KYA.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/KYA/Products/TE1990910 testin ja se näytti negatiivista. Tosin mietityttää että voiko se näyttää oikein, kun edellisestä virtsaamiskerrasta oli tunti kun tein tuon testin, ehtiikö siinä tunnin aikana sitä istukkahormonia virtsaan muodostua (siis jos on raskaana).. Testin ohjeessa luki että voi tehdä mihin vuorokaudenaikaan tahansa, mutta että aamulla istukkahormonin määrä on suurempi kuin muulloin tai jotain.
        Kuukautiset olivat ihan vasta, mutta luin erään lehtijutun jossa jollakin ihmisellä oli ollut kuukautiset ihan normaalisti, oli tehnyt raskaustestin ja se näyttänyt positiivista, ja oli jo pari kuukautta ollut raskaana. Siitä sitten itselläkin nousi tämä epäilys.

        Mutta, todennäköisesti en sitten ole raskaana


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe