...elikkä paljonko tästä firmasta saa liksaa kesätyöläinen?
Sivuilla luki että TES (7 eurosta - 9) , mutta niinhän aina kaikissa luvataan varma tuntipalkka... eli onko joillakin kokemuksia??
Sivuilla luki että TES (7 eurosta - 9) , mutta niinhän aina kaikissa luvataan varma tuntipalkka... eli onko joillakin kokemuksia??
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juu on kokemusta olen ollut siellä töissä. Lupasivat maksaa 7,5/per tunti eivätkä sitä maksaneet kuitenkaa. Mulla piti tulla 3 kk palkka mutta ne maksoki vaan palkan silleen että oisin ollu siellä vain viikon töissä. Myöskään provikoita ei tullu vaikka lupasi. Ihan huijausta koko paska:D!
Juttua muuallakin...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9920664
Eikö kauppa käynyt? Pidempään oisit varmaan ollut jos oisit onnistunut?
Palkan kysyjälle: kerro heille paljonko VARMASTI teet myyntiä niin he kertovat paljonko saat palkkaa :-).
Oulussa on kyllä isompia ja parempiakin firmoja kuin tuo. Kaikissa pitää kuitenkin saada tuloksia aikaan. Jos on kiinteä liksa niin äkkiä niistä pois lentää jos ei tulosta synny. Ainakin jos ovat yhtään järkeviä firmoja
Mukavat mutta ei-osaavat pomot. Vähän amatöörien touhuilua jos oikeaa myyntiä mietitään
Lemonin pomot ovat ammattilaisia viimeistä partakarvaa myöten. Pomojen mukavuushan ei ole pahasta. Eihän. Annetaan Lemonin nousta kaikessa rauhassa maan ykköspaikaksi. Eihän se ole toiminut kuin vajaan vuoden.
Pomoissa on yksi pätevä tyyppi, muuta ovat sitten ilmeisesti saunakavereita.Mutta tuotteet on ok, eiköhän tästä saada varteenotettava yritys markkinoille :)
Tätä saunakaverimeininkiä olen kuullut muiltakin. Sillä on moni hyvä firma pilattu kun kaveruus ratkaisee eikä asiat. Toivottavasti tajuavat tämän ku oon kuullut kuitenki paljon hyvääkin
Tälläistä sähköä Lemon House kauppaa... Voi myyjäparkoja :(
http://keskustelu.suomi24.fi/node/1846378
Näyttäis olevan konkurssissa
http://www.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=2282667&tarkiste=2D86186D892BD629BAB01C5FC720D8C87B0F4E94&rekhist=true&path=1547;1631;1678