Tuksu vertaa itseään Paris Hiltoniin

buahahhahaaaa

Tuksu intoilee Seiskan blogissaan:
Yleisö suhtautuu kuin Paris Hiltoniin!
Tiistai 10.5.2011 klo 14.40

Johanna Tukiainen kertoo 7 päivää -lehden blogissaan, kuinka keikkayleisö villiintyy siskosten show'sta.



Johanna ja Julia Tukiainen heittävät yhdessä keikkaa.

Johanna kertoo siskosten saaman huomion olevan samaa luokkaa kuin myllytys Paris Hiltonin ympärillä. (SPLASH/AOP)Kohublondi kiertää parhaillaan Suomea siskonsa Julia Tukiaisen kanssa "siskoshow'n" merkeissä.

Meno on ollut kuin maailmantähdillä.

- Minulla ja Julialla oli oma pöytä yläkerrassa, jota vartioi pari portsaria ja se oli eristetty punaisella nauhalla. Yleisö sai ensin ottaa meistä kuvia kahden kesken, jossain vaiheessa annoimme noin tunnin aikaa siihen, että he saivat kuvauttaa meidät kanssansa ja annoimme nimikirjoituksia, nainen kirjoittaa.

- Yleisö reagoi meihin samalla tavalla kuin jos olisivat nähneet Paris Hiltonin tai jonkun vastaavan tähden, osa heistä meni aivan sekaisin!

Samassa blogimerkinnässä Johanna myös ilmoittaa, että paikka kainalossa on vapaana. Miniliiton jälkeen uutta miestä ei ole vielä rinnalle löytynyt, mutta muuten kaikki on hyvin.

- Ainoastaan elämäni prinssi saisi tulla kehiin ja mielellään mahdollisimman nopeasti.

Lähde: Tukiaisen 7 päivää -lehden blogi

IL

13

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ole sama asia

      Paris Hilton on tyylikäs ja oikeasti rikas, vaikka onkin tyhjäntoimittaja
      ja täysin blondivitsi, niin takoo koko ajan rahaa. Mitäs tekee pieni
      pyöreä Miss Piggy ?

      • alkajaisiksi

        tuksu lienee paljon sivistyneempi kuin ph


      • Näin on
        alkajaisiksi kirjoitti:

        tuksu lienee paljon sivistyneempi kuin ph

        Eipä muuten ole nähty Paris Hiltonia pissittämässä koiraansa Tammerkosken rannalla. Tuksu on ja vieläpä komeassa turkissa ...


      • tyhmä jenkki
        Näin on kirjoitti:

        Eipä muuten ole nähty Paris Hiltonia pissittämässä koiraansa Tammerkosken rannalla. Tuksu on ja vieläpä komeassa turkissa ...

        niin tuksu on ylioppilas ihan hyvin arvosanoin ja lukio on yleissivistävä koulu. puhuu kai ainakin paria vierasta kieltä sujuvasti.


      • Kielillä
        tyhmä jenkki kirjoitti:

        niin tuksu on ylioppilas ihan hyvin arvosanoin ja lukio on yleissivistävä koulu. puhuu kai ainakin paria vierasta kieltä sujuvasti.

        >>Puhun sujuvaa Amerikan englantia, sekä ruotsia ja minun on helppo pärjätä ulkomailla.


      • true dat
        Kielillä kirjoitti:

        >>Puhun sujuvaa Amerikan englantia, sekä ruotsia ja minun on helppo pärjätä ulkomailla.

        eipä siinä muuta sitten


      • awesome oossomm
        alkajaisiksi kirjoitti:

        tuksu lienee paljon sivistyneempi kuin ph

        kukahan ääliö noitakin miinustaa

        onhan se nyt selvä että suomalainen ylioppilas on sivistyksessä valovuosia jotain usa-neitoo edellä voi jeesus eikö teillä ole koskaan ollut esim amerikkalaisia vaihto-opiskelijoita yliopistossa... nehän on sikäläisistä kuitenkin niitä avarakatseisia ja fiksuja kun sentään lähtevät ulkomaille...


    • no niin!!

      Hyvä Tuksu, nyt oot oikeilla jäljillä!! Yhtä solakat kropat molemmilla ja niin samanlaiset hiustyylitkin, paksusta rahapussista puhumattakaan:) Loistohomma sinulle Tuksu kun olet nämä yhtäläisyydet keksinyt, sinähän voisit vaikka ottaa Paris Hiltoniin yhteyttä ja voisitte tavata toisenne ja löytää lisää yhteneväisyyksiä toisistanne, varmaan Paris olisi otettu kaltaisesi maailmanluokan glamour- tähden huomiosta. Ainoana erona tietenkin että Paris Hilton on ehkä hieman älyllisesti heikomman maineessa ja sinä kun olet tuollainen itsekriittinen syvällinen älykkö. Muuten olette kuin samasta puusta veistettyjä:)

    • täys seko akka

      kyllä joutais viranomaisten holhoukseen koko akka

      • makeet mimmit!

        Johanna & Julia ovat sellaisia persoonallisuuksia suomen mittakaavassa, että heissä kyllä riittää immeisille pällisteltävää!


      • no hei evvk
        makeet mimmit! kirjoitti:

        Johanna & Julia ovat sellaisia persoonallisuuksia suomen mittakaavassa, että heissä kyllä riittää immeisille pällisteltävää!

        Julia on juoppo ja Johanna on h... Ja vielä nuorimmaistakin Jasminea
        meinataan sekoittaa samaan hullunmyllyyn, jossa muuten ton tukevan
        barbin vanhemmatkin seilaa. Mitä nyt katsoi tukevan barbin häät.


    • ei ole ilmasta

      Metsäkylässä, siis suomessa reagoidaan yli. Ja pitää muistaa, et ei kaikki reagoi. Mikäli Tuksu on saapunnut kaupunkiin, niin moni härmäläinen häipyy jo ennen tätä hevon pitkälle. Tämä reaktio mikä tulle julkkiksen esiintymisestä on enemmän PISSIS ja KUSSIS ilmiö, eikä sillä ole mitään tekemista todellisuuden kanssa. Pariisi Hiltton on sentään mailmanluokan mega tähti ja tuksu vain kylä hullu, joka on sattunut pääsemään pukki IKEN pöksyihin virtuaalisilla sekstareillaan.

      Ainoa juttu mikä yhdistää Tuksun ja Pariisin lava aktia on se, et molemmat ovat rumia naisia.

      Tuksun "sisko" on holisti, mikä tekee mitätahansa, jos saa viinaa. Tuksu taas tekee mitätahansa, jos pääsee mediaan. Pariisi taas haluaa KÄTEISTÄ kehuja tai muuten ei tee mitään.

      Tuksu ei pääse koskaan Pariisin tasolle vaikka olis ammatti treinerit, jotka pistäs tytön timmiin kuntoon ja koluttas mm. tapoja. Kolutuksen jälkeen Tuksu lipeis heti temppuilemaan, kun itsekunnioitusta ei ole.

      Tuksu vois harkita muuttoa aasian ihmemaihin jollekkin paratiisi saarelle töihin, kun toiset asiakkaat haluaa tuhdimpaa muijaa, joka olis härskiäkin rivompi tempuissaan. Toki perinteinen YÖ siivous voisi sopia. Muut hommat on pelkkiä unelmia.

      Vois maksaa velkansa, kerran pystyy vielä kävelemään.

    • tukustintintin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      137
      3832
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      66
      2702
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      49
      2689
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      85
      2483
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      33
      2350
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      105
      1458
    7. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      82
      1312
    8. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      637
      1306
    9. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      163
      1153
    10. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1066
    Aihe