Minkälaisia kokemuksia teillä on jäätymisestä ihastuksen seurassa? Pahimmillaanhan jäätyminen voi estää suhteen alkamisen. Olen itse kokenut pahan jäätymisen, kun lopulta tilanne menee siihen pisteeseen, ettei enää voi katsoa silmiinkään eikä keskustella normaalisti. Tai että välttelee ja pitää lähteä pakoon.
En osaa sanoa, oliko tämä syy minun tapauksessani vai miksi mies ei tehnyt aloitetta vaikka selvästi oli kiinnostunut.
Oletteko kokeneet, että molemmat ovat jäätyneet, vaiko vain toinen osapuoli? Laittakaa vielä, oletteko m vai n.
Jäätyminen ihmissuhteissa
16
487
Vastaukset
- liian vaikea
aihe keskusteltavaksi, nhyt on toipumisaika ja yritän työntää kaikki turhat tunteet jonnekin näkymättömiin...
- Jäähyllä jatkuvasti
Jäädyn jo ennen kun mitää ehtii alkaakaan :((((
- etkä ole
koskaan saanut suhdetta alkuun jäätymisen vuoksi?
- m-
Kokemusta on. Se oli molemminpuoleista
- miten se jäätymien
sitten ilmeni?
- kalisee.. kalisee ku
miten se jäätymien kirjoitti:
sitten ilmeni?
hampaat siis, eikä saa sanaa suustaan
- mistä tiedät
että oli molemminpuolista?
- ,.,,,,,----
Mistä se jäätyminen johtuu?
- buah
Pelosta. Mutta haluan korostaa, että ei pelkuruudesta. Ei, tässä pelossa on kyse jostain... alkukantaisesta. Ei sitä pysty selittämään.
- eikä sitä voi
buah kirjoitti:
Pelosta. Mutta haluan korostaa, että ei pelkuruudesta. Ei, tässä pelossa on kyse jostain... alkukantaisesta. Ei sitä pysty selittämään.
korjata enää jälkeenpäin, vai jääkö se jäätynyt tila lopulliseksi, kun kerran syntyy?
- Sulaa se
eikä sitä voi kirjoitti:
korjata enää jälkeenpäin, vai jääkö se jäätynyt tila lopulliseksi, kun kerran syntyy?
Kevät aurinko sen sulattaa..
- ei kivaa
Voi että sitä voikin aikuinen ihminen olla naurettava. Välttelin ihastustani, en puhunut mitään enkä katsonut silmiin, ja pakoilin pois tilanteista joissa olisin joutunut hänen kanssaan tekemisiin. Se oli kauheaa, menin ihan paniikkiin pelkästään jo hänen näkemisestään, ja samaan aikaan olin ikävästä ja mustasukkaisuudesta sairas. Pahinta oli se, että hän silti huomasi kiinnostukseni, enkä osannut olla edes ystävällinen. Ja mitä kiinnostuneempi hän oli, sitä enemmän pelkäsin, ja hyvin tajusin itsekin miten epäkypsää käytökseni oli. Olisin halunnut piiloutua jonnekin näkymättömiin, ettei hän vain vahingossakaan olisi voinut tutustua minuun yhtään enempää. Mitään hyvää vaikutusta en tietenkään osannut tehdä. Olen pitänyt itseäni ihan kohtuullisen fiksuna ja tasapainoisena, ja hävetti ihan sairaasti huomata olevansa niin pelkuri ja ääliö, niin kuutamolla ja järjettömästi rakastunut.
Ei kovin yllättävää ettei siitä tullut mitään. Toivottavasti sitä ei tapahdu enää.- w
Kuin minulta, mutta haluan vaan sanoa että en ollut mustasukkainen :-)
- ö
Oliko sulla jokin erityinen syy käytökseesi muuta kuin tuo ihastuminen?
Vaikka käyttäydyin typerästi, niin kyllä vastapuolen suoraviivaisella käytöksellä sekä päälletulevalla innokkuudella oli myös oma merkityksensä.
Ja minua lisäksi ärsytti se, että hän tiesi koko ajan missä mennään ja nautti reaktioistani. Täysin hänen oma juttunsa. Pääasia että hänellä oli hauskaa.
Kun sain sitten ilmaistua syyn käytökselleni niin tuntui että olisi heittänyt bensaa liekkeihin. Hän teki asiasta megaluokan tapahtuman ja tyylilleen uskollisena ei jättänyt arvailujen varaan mitään.
"hyvää vaikutusta" -voi prkl että mua jotenkin nyppii nuo vaikutukset ja tekemiset. Mä en edes yrittänyt vaikuttaa häntä, hän olisi ilmeisesti halunnut että oikein vakuutan hänet -vit*u mitä pas*aa .hohhoijaa.
Kun hän huomasi sitten mikä onneton räveltäjä olin, hän suorastaan sylki pettymyksensä ylleni. Hyh sanon minä. Muka suvaitsevainen lempeä äitihahmo! Hah.
- N kalikka
Tunteita pystyy jäädyyttämään, että sen opin tässä suhteessa. Aikaisemmin en ymmärtänyt sitä taitoa. Tapahtui niin, että mies kylmeni tunteissaan yhtäkkiä, jäätyi. Kysyin, että miksi. Ei tullut vastausta. Hän myönsi, että hän on käyttäytynyt minua kohtaan kylmästi. Olin niinkuin, että mitä h*****tiä. Vastahan olimme rakastavaiset. Mitä tää oikein meinaa.
Se on joku "neggaamistekniikka", josta luin pelimieskirjasta. En tiedä, onko hän tällaista lukenut, mutta hyvin voisi olla mahdollista. Neggaaminen on sitä, että kun huomaa, että toinen koukussa, kylmennytään ja saadaan toinen hämilleen. Tehdään toinen riipppuvaiseksi itsestään. Nainen viruu jaloissasi ja hän nauttii.
En ole pelien harrastaja ja mun mielestän se on jonkin sortin tunnevammaisuutta tai sen luomista, koska käytös muuttaa ihmistä. - loppuuko jäätyminen
vasta sitten kun tunteet loppuu? miksi toisten ihastusten kanssa jäätyy totaalisesti, toisten taas ei?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769