Olen kärsinyt yllättävästä hiustenlähdöstä nyt muutaman kuukauden. Hiuksiä lähtee etenkin päälaelta, mutta mielestäni hiukset ovat ohentuneet kauttaaltaan.
Mulla on ollut paha hilseongelma reilun vuoden. Siihen olen käyttänyt tervashampoita, Selsun-shampoota, mutta ilman tuloksia. Kävin lääkärillä ja kilpirauhaskokeet olivat normaalit, ja lääkäri määräsi ilmeisesti sieniperäiseen hilseeseen Nizoralia, joka täällä on reseptillä. Sitä olen käyttänyt vasta reilun viikon.
Mutta tällä viikolla kampaaja suositteli tuota Redkenin Intra Force 3 stepin hoitosarjaa, ja vakuutti, että auttaa. Epäilen kyllä, mutta takuuna oli rahat takaisin, jos ei tuloksia näy kuukaudessa.
En löytänyt käyttäjäkommentteja tuosta tuotteesta, joten kysyn onko kellään siitä kokemuksia?
Redken Intra Force
1
445
Vastaukset
- Kesää!
Ei ole kokemusta, mutta Redken tuotteet ovat erittäin laadukkaita ja riittoisia. Ilmeisesti moinen hoitosarja on kallis kun kyselet käyttökokemuksia. Joskus kauan sitten olen käyttänyt Redken tuotteita eikä niiden hankinta ole kaduttanut kun laadultaan ovat muutoin hyviä. Sinuna käyttäisin Nitzoralia ja jotain erittäin laadukasta shampoota, vaikka Redken:ä. Päivittäin Nizoral taitaa olla liikaa ja redken voi olla hyvä lisäksi jos rauhoittaa päänahkaa. Ainakin se saa jäljellä olevat hiukset näyttämään paremmilta ja vahvemmilta. Luultavasti hiustenlähtö lisääntyy jonkin aikaa kunnes päänahka on tervehtynyt ja tippumassa olevat hiukset tippuvat pois. Tämä siis tietenkin, että hiustenlähtö johtuu päänahan ongelmista. Jos hiustenlähtö johtuu perinnöllisistä syistä niin vanhoja viestejä selaamalla löydät viestiketjuja asiasta, ilmeisesti näin olet myös tehnyt kun lääkärissäkin olet jo käynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614183Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653414Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541779Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251637Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961414Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132920Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115819Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17784