Mulla on niin ikävä sua. Merkitsit minulle niin paljon. Jokainen hetki kanssasi oli täydellistä niin kuin vanhojen sielunkumppanien kanssa tuntuu. Kunpa vastaisit minulle. Haluaisin puhua asiat läpi kanssasi. Eikö se vapauttaisin meidät molemmat tuskalta. Viimeinen kertamme on syöpynyt sieluuni tuskana. Sen jälkeen et ole vastannut minulle vaikka tiedän että haluaisit sydämestäsi. Oletko onnellinen? Minä en ole.
Kultarakas
pieni lintuni
13278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onnea matkaan, mutta eiköhän tuo pitäisi selvittää muuta kautta kuin tänne kirjoittamalla?
Pitäis pitäis mutta kun ei ole paljon muita vaihtoehtoa, vain kepillä kokeilua ja tuskaa.
lisää vihjeitä kiitos
http://www.youtube.com/watch?v=PEJWIzX0mc4&feature=related
En ole onnellinen koska jäi tunne, että jotain jäi kesken. Sanoja sanomatta, ja kysymyksiä kysymättä. Surua on niin kauan, kun se tapahtuu, levollinen kohtaaminen. Näin arvelen.
Ajatukset pyörivät samassa suunnassa jatkuvasti, kumpa siellä olisi rohkeampaa otetta. Miettinyt olen pääni puhki - autathan tulemalla vastaan.
Tunnet minut kuitenkin paremmin kuin minä sinut. Virkistävää unta toivotan.
ei se mahdotonta ole se vaan vaatis sitä pinnistystä että laittaisin sen tekstiviestin ja tiedän jo etukäteen ettet sitä lähetä vaikka kuinka toivon
Missä sun sydän on ? tiedät ,mutta olet hyvin kylmän ja välinpitämättömän oloinen.
olen vain pettynyt ja luottamus mennyt toisiin!
Olisin voinut itse kirjoittaa vastaavan aloituksen omalle sielunkumppanilleni (miehelle). Hän ei ole kylläkään viestittänyt minulle mitään ainakaan suoraan, jollei sitten täällä tai jollain muulla palstalla... En voi sanoa olevani onnellinen ilman häntä, kun hän on mielessäni 24/7. Toivoisin, että hän vuorostaan ottaisi yhteyttä minuun. Yksin en pysty ystävyyttä muodostamaan. Vain pieni ystävällinen viesti kännykkääni riittäisi. Vastaisin varmasti. Numero hänellä kyllä pitäisi olla, sillä olen hänelle muutaman laittanut, vaan ei ole niihin uskaltanut(?) vastata.
Viime kesänä työpaikallasi unohduit mies tuijottamaan minua siinä pöydän ääressä. Kovasti olit paperihommia siinä tekevinäsi... Tuli siinä ihan vaivautunut olo, kun tunsin katseesi menevän lävitseni.
Mä ainakin olen kylmä ja välinpitämätön kun en halua ihmisiä lähelleni. Se on vain mun tapa suojata reviiriäni. Ja toivon, että sitä kunnioitetaan.
en tiedä kelle menee ap;n viesti mutta itse olen myös surullinen koska tänään kun keskutelimme niin kyselin tiettyjä asioita aika viileesti mutta siinä vaiheessa ei ollut oikein aikaa ja mikäli häneltä löytyy aikaa ja halua nähdä minua pe
jossain kahdestaan ilman ylimääräisiä korvia ja katseita niin aion kyllä kertoa hänelle miten suunnattoman paljon hänestä tykkään ja olen ihan täysin myyty nainen. sen takia kyselin paljon pienessä ajassa kun aika oli rajallinen
myöhemmin minulla oli taas suunnaton ikävä häntä kuten nytkin
tää viestisi on varmaan sinulta minulle :P