Rauman huumetilanne on räjähtämässä käsistä! Ketkä perkeleet niitä aineita täällä myy? Kuka on Mr. Big kaiken takana?
Raumalla huumeita
MDPV
212537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kyllä poliisit sen vielä selvittävät. Ja sitten oikeus määrää niille 3 kuukautta ehdonalaista ja 60 sakkoa. Sillä niistä päästään.
Eikä niille tule edes stressiä liikaa.
Ei niille mitään ehdonalaista anneta. Ne joutuu yhdyskuntapalvelukseen. Johonkin apteekkiin pitämään huolta narkoottisten aineiden kaapista. Muutenhan ne vois vaikka ressaantua. Rassukat.
Se on yks nakkilalainen.
Pitkänen
Ei se ole kun lyhykäinen. 1,65 m sulka päässä ja varjossa.
Sen takia sitä on vaikea löytää. Siis ilman sitä sulkaa.
Kaiken takana on koti. Kun isin ja äiteen mussukat eivät saa kotona tarpeeksi huomiota ja ylipäätään tervettä kasvatusta, niin vanhemmiten alkaa huumeet sitten maistua kun jollain pitää paikata ne aukot mitkä aiheuttaa pelkoa pahaa oloa ja huonon itsetunnon. Muutama mussukka alkaa diilaamaan ja muut mussukat käyttää, ja tällä palstalla vanhemmat sitten kyselee että "kuka se mr.Big on?"
Kattos peiliin niin näet sen..
Mutta keltä ne aineet tulee niille muutamalle mussukalle? Sepäs onkin tuhannen taalan kysymys...
Eikö menny kaaliin että sama kysynnän ja tarjonnan laki pätee tässäkin niinkuin ihan missä bisneksissä vaan. Jos kodissa osattaisiin kasvattaa ne mussukat niin ettei kysyntää tulisi niin ei tarjonnalla olisi väliä. Kun hommahan on niin että tarjonta ei lakkaa koskaan jos vain kysyntää on, vaikka kaikki Mr.Big.it saataisiin kerralla häkkiin niin luuletko ettei niiden tilalle tulisi aina uusia?
tunnen miehen nimeltä juhana
Sit se on vissiin toi Vileenin Juhana. Sen iskä ostaa aina ku saa nii halavalla. Vaikka pensa-aseman.
Mut ei huolta, konstaapeli Reinikainen on tarkkana.
Onko kyseessä juhana vai juhani??
Joo, on
Niin mustakin.
Joo, on se musta.
Tummempi, muttei tummaihoinen. Balkan?
Sen nimo on Johan Diiler.
Onko tosiaan räjähtämässä?Tiedät ilmeisesti paljon aiheesta.Onkohan se tosiaan yksi ja sama hlö joka väkisin tyrkyttää?Pelottavaa,toivottavasti en törmää koskaan tuohon pirulliseen elukkaan.
Etsivä löytää... Raumalla myös paljon muita kiellettyjen aineiden käyttäjiä (lääkkeet, hormonit) jne. Ihmetellä täytyy ettei asiaa tutkita enempää, poliisien halukkuus tarttua ongelmaan aika heikko, ovatko jäävejä vai mitä ?
Alko myy eniten, Prisma ja Citymarket seuraavat perässä. Apteekit myyvät mitä vaan lääkärit kirjoittaa.
Nämä on niitä herroja jotka bisnestä pyörittävät.
http://yle.fi/uutiset/aarniota_epaillaan_myos_torkeasta_huumausainerikoksesta/6983785
Pojan koulukaveri viestitti ja houkutteli "tuu meille poltteleen" ja tarjosi kovasti maistiaisia. Onneksi oon saanut sen tajuamaan ettei sekaannu moiseen. Kertoikin vielä edellämainitun.
Tytär sen sijaan on haistattanut pitkät muulle perheelle, mustamaalannut vanhempansa ja kilpailuttanut itselleen rahakkaamman kodin. Tämä koti onkin osoittautunut koko kapinan alkulähteeksi. Usko pois, meillä olisi se tasapainoisempi, kasvattava ympäristö. Se siitä vanhempien kasvatusmahdollisuudesta.
Tuttavapiirissäni on ollut kolme kannabistuotteiden käyttäjää ja niiden mainostajaa.
Eivät siitä hetkestä enää edes kavereita. Kaksi heistä on kuollut puolentoista vuoden sisällä. Yhdellä elämä muuten pystyssä. Tämä on se mieto huume josta ei ole mitään haittaa? Ehkei kannabikseen kuole, mitä nyt mielenterveys horjuu. Mutta asenteeseen joka johtaa minkä tahansa huumeen käyttöön, siihen näköjään kuolee.