Salossa tuntuu nykyään olevan jos jonkinlaista lounasruokalaa. Meriniityssäkin on tosi monta paikkaa. Onko kokemuksia, missä kannattaa käydä ja missä ei ?
Hinta tuntuu kaikilla olevan samaa luokkaa.
Salon lounasruokapaikat
12
1395
Vastaukset
- Oma maku
Eikö kannattaisi käydä kaikissa tutustumassa. Sittenhän sen tietää mikä itseä miellyttää.
- meitsi käy
Minä käyn yleensä Salon Torikahffeella juomassa kahvin ja syömässä heidän täytettyjä patonkejaan hintaan 6,5 euroa. Talveksi pitänee etsiä taas uusi paikka..
- Talkkari vastaa.
Käyn päivittäin jossain Salon paikoissa syömässä.
Lopulta ei hinnassa kauheita eroja ole. Takatalo on alle 8 euroa, mutta ei ole mitään passia.
Patarouva menettelee kyllä.
Itse käyn jos vaan suinkin kuvuioihin sopii, niin Luonarissa, entisen Benefonin tiloissa.
Mainostaa että heillä on Salon pisin noutopöytä, aika pitkälle tottakin.
Lounas on 8,20 ja passi on eli joka kymmenes ilmainen. Tarkoittaa 8,20 - 0,82 on 7,38. Ken laittaa paremmaksi noin laajalla sapuskalla.- hyvää:)
Patarouvassa lounaskortilla saa hintaan 7,09e. Itse suosin Patarouvaa, mutta tosiaan kannattaa kokeilla eri paikkoja, kyllä sen nopeasti huomaa, missä kannattaa ruokailla.
- 7+13
Parhaat ja edullisemmat safkat saa vanhasta Logliftin ruokalasta, Tehdaskadulta.
- Affefani
Keskustassa Helsingintien alussa oleva Ravintola Affe (entinen Mamman Kaffe, nyt vaihtanut omistajaa) on todellinen suosikkini. Olen käynyt useasti ja joka ikinen kerta todella erinomaisen hyvää sapuskaa, rehellistä kotiruokaa. Erikoisuutena Kosovon makkara muusilla (muualta ei saa). Löytyy keittoa, lasagnea, pihviä, jne... Suosittelen todella lämpimästi.
- mobiiliposti
Affefani kirjoitti:
Keskustassa Helsingintien alussa oleva Ravintola Affe (entinen Mamman Kaffe, nyt vaihtanut omistajaa) on todellinen suosikkini. Olen käynyt useasti ja joka ikinen kerta todella erinomaisen hyvää sapuskaa, rehellistä kotiruokaa. Erikoisuutena Kosovon makkara muusilla (muualta ei saa). Löytyy keittoa, lasagnea, pihviä, jne... Suosittelen todella lämpimästi.
Onko tullut tällainen emävalehtelija vastaan? Ei kannata uskoa mitään mistä tämä nainen puhuu. Raiskaaja ja pedofiilivaleet ovat hänen suosikkijuttujaan.
http://fi.netlog.com/minjuskaliini/photo/photoid=1232776#photos - H. U. Llu
mobiiliposti kirjoitti:
Onko tullut tällainen emävalehtelija vastaan? Ei kannata uskoa mitään mistä tämä nainen puhuu. Raiskaaja ja pedofiilivaleet ovat hänen suosikkijuttujaan.
http://fi.netlog.com/minjuskaliini/photo/photoid=1232776#photosMiten hän liittyy tähän keskusteluun?
Olet aivan sekaisin!
- Syöjä
Sentteri lounas kahvila meriniityssä. Parasta ruokaa :)
- 8e lounari
Mitäs buffetteja Salossa oikein onkaan ja mihin hintaan? Kyllästyttää aina samat kebut ja rossot, mutta sen verran harvoin tulee Salossa oltua päivisin, ettei oikein sisäpiirin infoa siitä mihin mennä ja mihin ei.
- Syntyjään salolainen
Krassissa on ihan hyvä salaattibuffet, keitto ja lämminruoka vaihtoehdot, varsinkin jos tykkäät kalasta ja kasviksista. Makkaramiehille ei mikään hyvä paikka.
- lounastaja
Onhan noissa tullut käytyä useammassakin. Itse käyn melkein aina Patarouvassa, palvelu siellä on tosi ystävällistä. Henkilökunta on energisen ja palvelualttiin oloista...
En ole eläissäni saanut missään niin hyviä pastaruokia kuin heillä, vaikka tuoretomaattipasta... Muita esimerkkejä huippuhyvistä ruuista esim. chili con carne ja vaikkapa paella. Heillä ei kyllä pety oli kyse sitten mistä ruuasta vaan.Tilat ovat myös tosi siistejä ja viihtyisiä nyt kun niitä on uusittu. Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2655293- 644287
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204281- 513670
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363667Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest443520Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv352817Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202616- 232586
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo692435