Eikö ole aivan turhaa varata Konnussuon vankilaa pakolaiskäyttöä varten? Koska sitten kun Halla-ahosta tulee Maahanmuuttoministeri ei pakolaisia enää oteta Suomeen?
Kolminkertainen Eläköön- Huuto Tuleville Persuministereille :)
ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN!
Kolminkertainen Eläköön- Huuto Tuleville Persuministereille :)
ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN!
Vastaukset 7
Vanhimmat
kONNUNSUON VANKILAN LAKKAUTUS PÄÄTÖS PERUTTAVA HETI.
pistetään olavi vankilaan ja syöttämään pakolaisia kauralla
Pistetääpäs nämä LIBERTY CITY JA corvuscorone laivaan ja laitetaan menemään Taatelintallaajien mailmaan, mitäs piojaat sannoo kun siellä ei ole kauraa, mistä voisi kirjoitella, mutta voisivat poijaat kirjoitella TAATELEISTA, vai mitä JARI BUURI JA JUSSI SALMIEN, millä laivalla menette, kaksi kaunista sanaa SINNEPÄHÄN MENETTE.
Eikö jo poikien nänästäkin ala KAURA tursuamaan, näettekö untakin KAUROISTA, vai ettekö saa enää levättyä kun Kaura lyhteet on silmienne edessä !
onko olavilla kauraa anuksessa?
No mutta sehän on taas itse corvuscorone, jolta on KAURAT loppu, kasvaako corvuksella jo kauraa, joka tursuaa corvuksesta joka paikasta, ethän vain corvus alä HENGÄSTYMÄÄN !
Tämä on vielä vapaa maa, jossa voi myös kirjoitella ja mainita nimiä, niin minäkin teen, ne yleensä valittaa ylläpitoon kenen nimi täällä mainitaan, joskus kirjoitus voi olla useamman päivän, ennen kuin se on poistettu !
Eipäs oppositiossa päätetä asioista, heh,heh.