Iski voimakas alakulo, masennus ja väsymys. Kesän tulokaan ei lohduta. Ei ole syytä elää ei mitään odotettavaa paitsi töiden loppuminen sitten joskus.
Jatkuva väsymys ja halu kaivautua peiton alle. Masislääke ei auta.
Töistä tullessakin näen aina tyytyväisiä nuoria äitejä vaunuineen ja naisia poikaystävineen. Itse saan/joudun huolehtimaan kaikista asioista itse. Töissäkin akat jaksaa valittaa ja paasata turhista. Täytyykö kaikki epäkohdat tuoda julki ja toistaa päivästä toiseen.
Nyt masentaa
1
71
Vastaukset
- c8
Kyllä sä vielä sellaseen elämäntilanteeseen pääset, jossa et ajattele noin.
Jos tuntuu silt että et ikinä enää voi olla onnelline eikä siihen oo mitään syytä, niin oot vääräs. Vaik et osaa kuvitella onnellista elämää nii sitä silti on aina ja kaikkialla. Masentuneelle onnellisen*elämän selittäminen olis yhtä vaikeeta kuin humalatilan selittäminen sellaselle joka ei oo koskaan sitä kokenut. Vaikka kuinka selittäs onnellisuutta nii sitä masentunut ei pysty ymmärtämää, mut se on silti saavutettavis.
Kun itse olin masentunu ni mielestäni kukaan ei pystyny ymmärtämää mun pahaa oloa, eikä pystynykkään. Masentunut ei osaa kuvitella aitoa onnellisuutta, eikä onnellinen osaa kuvitella kuin masentunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1097197
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h965225Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333392Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961491Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346- 481114