Veikkaanpa, että Kataisen kataluus kostautuu jo lähitulevaisuudessa. Kansalaiset suuttuu tosissaan, ja Perussuomalaisten kannatusluvut jatkaa nousuaan. Ensi vuonna persut valtaa kunnat kunnallisvaaleissa, ja seuraavat eduskuntavaalit kolme vuotta myöhemmin nostaa heidät Suomen suurimmaksi puolueeksi.
Jos Portugal-paketista olisi suosilla luovuttu, ja PS otettu hallitukseen mukaan, olisi tilanne saattanut olla toisin, ja persujen kannatus jumiutunut nykytasolle. Sitä saa mitä tilaa. Katainen tullaan muistamaan Kokoomukselle aiheuttamastaan katastrofista.
Ja persut nauraa paskaista naurua !
Tämä kostautuu
7
113
Vastaukset
näin tulee käymään.ja nämä tukipaketit tulee kuseen.se on sama ku polttas ne rahat.suomi tulee velkaantumaan seuraavan 4 v aikana niin rajusti et tavalliset kansalaiset tulee olemaan tosi kovilla.herrat kyl pistää osansa taskuun.mut päitä rupee tippuun ku meno jatkuu vaan.katkeaa se selkä joskus vielä tälläki kansalla.ja kreikka mellakat on pientä niihin karkeloihin verrattuna.kookomus tuhoo tän maan.mut ollaan me pahemmastaki noustu.
- P.S.
Soini sano ennen vaaleja Pinokkiole J Käteiselle , että ei mene hallitukseen jos portukalipaketti menee maksuun. Piti sanansa.
Oppositiossa on nyt semmosta väkeä , etä kunniansa kuulee hallitus jos mokailevat. Tulee 4 hauskaa vuotta.
112 hallitusjäsentä = hätä hallitus - Nyt riitti
Persut petti äänestäjät ja Soini toisen kerran peräkkäin eduskuntavaaleissa.
- Höpö höpö
AINOA puolue/poliitikko joka pitää kiinni siitä mitä luvannut. Kaikki muut pyyhkineet perseensä vaalituloksella. Äänestämällä ei voi vaikuttaa se on nyt nähty.
- ***
Höpö höpö kirjoitti:
AINOA puolue/poliitikko joka pitää kiinni siitä mitä luvannut. Kaikki muut pyyhkineet perseensä vaalituloksella. Äänestämällä ei voi vaikuttaa se on nyt nähty.
"Äänestämällä ei voi vaikuttaa se on nyt nähty."
Itse asiassa voi. Se oli pienestä kiinni, ettei saatu perussuomalaisia suurimmaksi. Jos olisi, tilanne olisi tyystin toinen kuin nyt. Joudumme odottamaan vielä. Ensi vuonna PS valtaa kunnat kunnallisvaaleissa, ja vasta kolme vuotta sen jälkeen on lopullinen totuuden hetki, seuraavat eduskuntavaalit.
Nykyhallitus tulee kusemaan ja rypemään juttunsa niin pahasti, että oppositio, eli ts. perussuomalaiset nousee pakostakin suurimmaksi puolueeksi.
- Miksi odottaa
uudet vaalit heti tavoitteeksi. Pelkkä puhdas peli ei riitä nyt se on nähty. Kunnon hässäkkä pystyyn. Paljon ääniä heti luvassa takinkääntäjien puolueista.
- barrikadeille
Kokkarit eivät kanna minkäänlaista todellista vastuuta tekemisistään. Kansa niistä vastaa ja maksaa.
Luuseripuolueiden hallitus on vain kaatamista vailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745408- 332951
- 402644
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin262013Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401992Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291829- 951802
- 1691701
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241438Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941230