Enää pari tuntia koulunpenkillä ja sitten se kaivattu viikonloppu alkaa!! Illalla suomen matsi ja jotain herkkua samalla mässytän, toivotaan että suomi voittaa!! =))))
Aikas tiiukkaan tahtiin olen tehtävät tehnyt, enää 3-4 ja sit on tuo ohi ja kesän vietto voi alkaa.
Mites teillä toisilla on menyt nämä viimepv, muutakin kuin täällä kaipaillessa, varsinkin se mansen puu-pää ikävöi joka pv jotakin. =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ihanaa, viikonloppu!!
18
<50
Vastaukset
- 888'990
Lomalla on menny viimeiset kolme viikkoo, käytiin autolla kääntymässä Madagaskarilla ja oltiin viikko Etelä-Ranskassa, viimeset päivät on ajettu ja viime yönä oltiin kotona. Mahtava reissu! =)
- 13+6
Osaaks teidän auto uida? :D :D
- 888'990
13+6 kirjoitti:
Osaaks teidän auto uida? :D :D
Eimut se osaa lentää! ;))))))
- bye bye =(
Sinua ei ainakaan kaipaa kukaan olisi todella mukavaa jos jättäisit tämän palstan kokonaan kun et muuta osaa kun aina vettuilla jollekkin ja luulet vielä sinulla olevan siihen joku oikein erikoislupakin??
- Myy-Pikkuinen
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Eikö sinuakaan kukaan kaipaa?? =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) - Myy-Pikkuinen
Muuten hei, katohan tuo, ai ei kukaan kaipaa vai?? =)))))))))
19 1913.5.2011 11:060
Älä nyt viitti paskaa jauhaa?
Sun alotukseshan toi oli ja nyt yrität kovasti olla ihan muuta likkaa=)))
Ettet vaa oo se tamperelaisten suuri kiusa, MYY-PIKKUINEN.
- viikonloppua
Aika erikoista että ihan koulustakin pitää päästä pulinoihin. Eikö siellä koulussa ole sinulla juttukavereita? Joka tapauksessa mukavaa kesälomaa. Oletko saanut kesätöitä? Nykyisin nuorilla on vaikeata saada kesäloman ajaksi töitä.
Ja tosi mukavaa kyllä että on viikonloppu. Tierä mitä herkkuja keksitään syötäväksi.- Myy-Pikkuinen
Voi on se niin ihanaa skolesta päästä tänne teitä tervehtiin!! =)))))))))))))
Ihan kuule kun sain kokeen tehtyä niin johan mä heti paukkasin tänne. On se jännää. =)))))))))))))))))))
No nyt olen himpessä, koira kusetettu/lenkitetty ja nyt syön.
- viikonloppua
Onko sinulla ihan oma koira? Iso vai pieni? Kuinka vanha?
Meillä on myös koira.- pukkelismukkelis
No, voi hellanlettas....".Meillä on myös koira" :))))))))))))
Jos kyy sanoo, että koulu on loppu, niin se tarkoittaa, että koulussa se ei ole ollut ainakaan kahteenkymmeneen vuoteen, tai jos nyt laitossiistijän kurssia voidaan kouluksi sanoa, niin olkoon :)))))))))))))))) - Yksikö vain?
Uma, eikös teillä ole monta koiraa?
- viikonloppua
pukkelismukkelis kirjoitti:
No, voi hellanlettas....".Meillä on myös koira" :))))))))))))
Jos kyy sanoo, että koulu on loppu, niin se tarkoittaa, että koulussa se ei ole ollut ainakaan kahteenkymmeneen vuoteen, tai jos nyt laitossiistijän kurssia voidaan kouluksi sanoa, niin olkoon :))))))))))))))))Oliko tuossa jotain omituista että meillä on koira? Eikö täällä sitten koirista jutella vai?
En Myy-Pikkuisen iästä tiedä mutta luulin että käy peruskoulua. - Myy-Pikkuinen
pukkelismukkelis kirjoitti:
No, voi hellanlettas....".Meillä on myös koira" :))))))))))))
Jos kyy sanoo, että koulu on loppu, niin se tarkoittaa, että koulussa se ei ole ollut ainakaan kahteenkymmeneen vuoteen, tai jos nyt laitossiistijän kurssia voidaan kouluksi sanoa, niin olkoon :))))))))))))))))Ei helvetti, laitossiisijän kurssi, HAHAA!!! Koulussa olen vielä ainakin 2viikkoa ellen vähän pidempään ja suoritan vaan pikku preppausta!! =))))))
Missä olen sanonut että koulu on loppunut??? Niin ja ei helvetti kukaan enää mitään siivouskursseja käy, paitsi tietysti sinä!! Tavoitteet pitäis olla pikkasen korkeemmalla, mut hei ihan liittyy tietokoneisiin mun juttu. No ettei sun tarvi arvuutella. =))))))))))))))))))))))))))))))
- issu56
Varsin kiireinen on ollut tämä viikko, joka nyt onneksi loppui alkaakseen uudelleen taas maanantaina...siis se kiire.Miten sitä voisikaan jakaantua kahtia niin, että pystyis olemaan monessa paikassa yhtäaikaa...se olis nyt nimittäin tapeen mulle yhdestä tietystä syystä.
Suomen tämäniltaisen pelin suhteen pitää nyt vaan toivoa, että entiset lässähdykset on taakse jääneitä ja pojat hoitaa pinnat kotiin. Tänään meni tosi hyvin yksi juttu, odotuksiakin paljon paremmin joten erinomainen päivä kerrassaan.
Oltiin ystävillä katsomassa Tsekki-Ruotsi-matsi, meni just niinkuin toivottiinkin.Nyt vielä kun tää illan peli päättyisi meidän voittoon olis sunnuntaina tulossa mahtava matsi.
Nyt pitää hakea jääkaapista kisaeväät ja valmistautua peliin!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla723024Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "632609SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1232459Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.891476Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341296Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1021023Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o193994Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m85950Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html155877Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä73870