Primera 2004 kyseessä, aamulla toimi moitteetta, mutta kun töistä lähdin, puhallin ei toiminut. Siis raitista ilmaa ei tule yhtään. Kun ilmastoinnin laittaa päälle, ääni kuuluu, mutta muuta ei tapahdu.
Voisiko olla sulakevika? Vai mikä? Jos voisi olla sulakevika, mikähän sulake lyhenne kuvaa puhallinta?
Help!
Puhallin lakkasi toimimasta
5
1311
Vastaukset
- EinoReino
Luultavasti puhaltimen säätövastus pimeänä. löytyy kuskinpuoleiselta jalkatilasta oikealtapuolelta. Osa maksaa n. 50€.
- Sama juttu
Lähes varmasti kyse säätövastuksesta. Itselläni ja monilla muilla mennyt 6-7 ikävuoden tienoilla.
Helppo itse vaihtaa, kuskinpuolen jalkatilassa kaasipolkimen yläpuolella, olikohan yhdellä ruuvilla kiinni ja johdot liittimellä. Ideana tuossa on, että vastuksen jäähdytysrivat ovat tuuletuslaitteen ilmavirrassa jäähtymässä, siksi on tuolla erillään kuskin jalkatilassa. Sama juttu kirjoitti:
Lähes varmasti kyse säätövastuksesta. Itselläni ja monilla muilla mennyt 6-7 ikävuoden tienoilla.
Helppo itse vaihtaa, kuskinpuolen jalkatilassa kaasipolkimen yläpuolella, olikohan yhdellä ruuvilla kiinni ja johdot liittimellä. Ideana tuossa on, että vastuksen jäähdytysrivat ovat tuuletuslaitteen ilmavirrassa jäähtymässä, siksi on tuolla erillään kuskin jalkatilassa.Kiitos kovasti!
Motonetistä katsoin osaa, onko se tämä: "P12 Lämmityslaitteen esivastus (3-napainen)"?
Vai mikä...?- Eskoooo
krisse_71 kirjoitti:
Kiitos kovasti!
Motonetistä katsoin osaa, onko se tämä: "P12 Lämmityslaitteen esivastus (3-napainen)"?
Vai mikä...?juuri tuo osa...
- p12 esivastus
Sieltäkään ei luultavasti ole hajonnut mitään muuta kuin lämpösulake 2A 140c, mutta aukastaessa piirilevy kääntyy vain toisinpäin (transistorin jalat kannattaa juottaa eka irti niin sitten lähtee koko piirilevy helposti).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5178815Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556086Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3555122Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664729Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984331Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843902- 911838
- 1031384
- 47949