Oululainen lapsenteko mieletöntä

Sivustaseuraaja

Tällä Oulussa on syntyvyys ihan kauheata ja kaikenlaiset pipovikaiset sikiävät kuin kanit. Kunnon kansa ei viitsi edes alkaa tasottomaan vauvabuumiin, joka onneksi on laantumisen merkkejä näytellyt.
Homma menee niin, että joku miespuolinen poika ei saa oikein naista itselleen helpolla, ja kun saa, ei suhde kestä kauaa, johtuen jostakin miehen piirteestä.
Mutta hän sattuu sitten saamaan aina naisen toisinaan, niin joka kerta hän koittaa laitta naisen tiineeksi mahdollisimman pian tapaamisesta ja mennä naimisiinkin mahdollisesti, jotta nainen ei jätä häntä niiden ilmenevien ongelmien seurauksena, jos siis nainen sattuu tulemaan tiineksi ja lapsi toimii "suhteen liimana".
Hyvin usein tämä onnistuu saattamaan naisen raskaaksi, mutta suhteet kariutuvat silti.
Siksipä monella kolmikymppiselä miehellä on lapsia useammalle naiselle.

Tässä sikiämisessä lopputuolos on se, että tulee onnettomia lapsia, onnettomia naisia, äitejä, ja onnettomia ressukkamiehiä.

Miesmaailmassahan tällainen ressukka, rumanaama, epäonnistuja on alfauros, kun hän siittää naisia ja kohtelee kuin paskaa.


Onko tässä järkeä?

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On ja paljon

      Niin se vain on, että naiset rakastuvat renttuihin. Se on aluksi niiiiin jännittävää, sitten todellisuus iskee vastaan, kun ei ole rahaa ja tulee turpaan.

      • Tage78

        ikärajaksi lapsenteolle 27v. siinä iässä useimmilla jo parempi miesmaku.


    • ei järkee

      naiset luulevat parantavansa sen ressukan, heillä kun hoivavietti, mutta kuitenkin tilanne menee siihen, etteivät jaksa katsella sitä mörökölliä joka ei puhu eikä pussaa ja munakin on 10cm sininen tirrikkä, joka ei edes seiso enää pari kuuta tapaamisesta, vaikka nainen suorastaan pyytää munaa.
      Ukkeli makaa flekmaattisena sohvalla ja tuudittautuu siihen, että nyt on taas hoivaaja (äiti-hahmo) saatu kiipeliin. Mutta kylläpä nainen lähtee vieraisiin, oli lapsia tai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe