Nykyinen Lada 112 hb:ni alkaa olla jo ajettu tiensä päähän, joten minkä auton ostan? Ladojahan ei tuoda enää. Saksasta en hae.
jelpatkaas miestä mäessä
6
55
Vastaukset
- Jantantaara
Dacia Sandero on aika edullinen mutta raskasruokainen kun Suomeen tuodaan vain 1.6 bensakoneella.
- Samara-mies
Juu, kävin kattomassa. Vaihteiston välitykset päin mäntyä.
- vazxcw
Mites on, onko rahanaa? En sitä epäile etteikö olisi, on saattanut jäädä muutama saksanmerkki vaihtamati. Niillä ketkä ajeloo niin niillä tupaa olemaan p-a. Merkkejäkö, Fordeissa on luukut ruosteessa ja murrokset hajalla, Volkkareissa sekä sen sukulaisissa on kaikki hajalla, Skoda niistä lienee paras. Tämän todisti TL:n merkkien merkkikin otos. Korealaiset näkyy olevan nosteessa. Toyotat voi olla jo puolivuotiaana pohja ruosteessa, tietenkin massauksella muuttuu sekin paremmaksi. Kaasujalka lehti vertaili (edellinen numero) käytettyjä pikkuautoja, oli asiallista tekstiä, Fiesta, Corsa, Punto, Pösö 206, Yaris, Polo. Olen täysin samaa mieltä artikkelin kanssa. Parhaat Punto ja Fiesta. Foortin kanssa pitää muistaa ne ominaispiirteet, luukut ja murrokset. Volkkari ja Tojo yliarvostettu. Isompiin pätenee sama. Ladan fiilikseen noilla millään tuskin pääsee, en tiedä onko se sitten parempi elämyksenä.
- Samara-mies
Voisin ostaa vaikka minkä merkin, mutta en halua sijoittaa hirveitä rahoja autoon.
- V.Kaasila
Samara-mies kirjoitti:
Voisin ostaa vaikka minkä merkin, mutta en halua sijoittaa hirveitä rahoja autoon.
Pysy vaan 112 Ladassa, ei se niin loppu vielä ole. Sitä kannattaa vielä korjata, muutaman kympin releitä ja antureita saa vaikka mistä ei tarvitse mennä Delta- Autosta niitä ostaan.
- Corolla DX
DX Corollaa saa aika halvalla. Sitä viimeistä takavetoista mallia siis. Sellaiseen minä Ladani vaihdoin ja kyllä kannatti. Laatupeli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780