Sukupuolitautinen vl

Akka kun on aina raskaana, tekee mieli käydä vähän vieraissakin
niin kuin hyvin yleistä on vl keskuudessa, Venäjä, Turkki, Viro jne
maat ovat kiinnostavia, pienellä rahalla saa hyvää naista, jota oma
riippurinta ei enää ole.
Ja sukupuolitaudit leviää, niin se vain menee.
10155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No, pohjanmaalaisen super-vl-yrittäjän vaimo lähti lätkimään kun mies kävi jatkuvasti Venäjänmatkoillaan huorissa. Ja kaikki on tietenkin vaimon syy!

Äänestä
  • Turhaa yleistämistä, vaikka olisi tottakin (ja pettämistapauksiahan on, joten sinänsä en epäile kertomustasi ollenkaan. Tulee jopa eräs avioerotapaus mieleen tuosta, tosin en tiedä yksityiskohtia, muuta kuin että ison firman omistaja erosi vaimostaan).

    Mutta totuus (normaalitapaus) on jotakin muuta kuin kirjoittamasi. Samoin totuus on jotakin muuta kuin omat kokemukseni (koska muullaisiakin kokemuksia toisilla ihmisillä on).
    Jos omien kokemusteni perusteella yleistäisin vastaavasti, niin kirjoittaisin:

    VL-liikemiehet:)
    Olen ollut liikematkoilla muutaman vl-liikemiehen kanssa, eivätkä he ole ikinä millään tavalla ilmaisseet kiinnostusta muihin naisiin kuin kotona olevaan vaimoonsa. He todella rakastavat vaimojaan ja eivät näytä edes huomaavan muita naisia siinä mielessä, vaikka työnkin puolesta tulee melkoisia vosuja joskus vastaan. Ihailen tällaista ja toivoisin itsekin joskus olevani naimisissa naisen kanssa, johon suhtaudun samalla tavalla, rakastaen vain häntä kunnes kuolema meidät erottaa, enkä "seurustelevani" lyhyempiä tai pidempiä aikoja aina jonkun uuden kanssa.

    Äänestä

Et usko itekkään tuommoisiin älyttömiin juttuihin...miksi siis tarjota niitä täällä?
Siksikö, että täältä löytyy herkkäuskoisia hölmöjä?

Äänestä

lukijatilastoja, tänne on aivan turhaa kirjoitaa, koska kukaan ei enää viitsi lukea eikä tarvitsekaan viitsiä.

Mitä vittuun tulee niin ihan hyvä juttu miehen kannalta.

Äänestä

Ihan turhaa rienaamista. Uskovaisissa ei taatusti ole sen enempää vieraitten panijoita kuin valtaväestössäkään.

Äänestä
  • Kyllä on. Huomattavasti enemmän-

    Äänestä

  • Minä tiedän kirjoitti:

    Kyllä on. Huomattavasti enemmän-

    Itse sanoisin, että huomattavasti vähemmän on pettämistä vanhoillislestadiolaisuudessa tai ylipäätään missään kristillisessä yhteisössä kuin valtaväestössä. Jo pelkästään sillä perusteella, että vaikka kaikissa ryhmissä on "susia lammasten vaatteissa" ja synnin lisäksi jopa maallisen lain edessä raskaita rikoksia lapsia kohtaan tekeviäkin (kuten on julkisuudessa ollut), niin näissä yhteisöissä kuitenkin suuri osa pitää pettämistä oikeasti aviorikoksena eikä vain "syrjähyppynä". Tuntemieni vl:n mielestä aviorikos on jo valtavan paha teko ja joku pedofiilirikos menee käsityskyvyn toiselle puolelle (ei voi mitenkään ymmärtää sellaista sairasta tekoa). Nämä kaksi eivät siis ole verrattavia tekoja (sanon, koska joku tarttuu siihen), mutta jo pelkästään aviorikosta pidetään ihan hurjana juttuna, vaikkei se lain edessä rikos olekaan.

    Äänestä

  • Entäs lastenraiskaajia?

    Missä ovat "pätevät" tilastonne nyt kun homma on räjähtänyt käsiin?

    Äänestä

Entä jos mies ja nainen sopii keskenään, että saavat harrastaa seksiä myös muiden kanssa?

Äänestä
  • Näin voi sopia, mutta silloin ei olla enää uskovaisia. Uskovainen on avioon mennessään solminut liiton eli ovat "sopineet keskenään", että ovat toistensa kumppaneita ja siihen liittoon ei kuulu minkään sortin "seksin harrastaminen" muiden kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulta-anna kirjoitti:

Akka kun on aina raskaana, tekee mieli käydä vähän vieraissakin
niin kuin hyvin yleistä on vl keskuudessa, Venäjä, Turkki, Viro jne
maat ovat kiinnostavia, pienellä rahalla saa hyvää naista, jota oma
riippurinta ei enää ole.
Ja sukupuolitaudit leviää, niin se vain menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu