Miksi me

ei vaan tehdä toisiamme onnelliseksi kun se kävis niin helposti, ainakin sä tekisit mut tosi onnelliseksi, oon varma siitä.
5216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että sun on kysyttävä sitä itseltäsi. Kun kerran täällä kirjoittelet, etkä ole puhumassa hänelle.

Äänestä

nainenko

Äänestä

se just sun kohdalla tapahtuu ja keneltä sitä odotat? Etunimet näkyviin, pliis!

Äänestä

eiku mies on hän.

Äänestä
  • Niin, me ollaan pahasti kiinni samassa "koukussa". Siinä me pyristellään ja odot.että joku tai jokin "vetäs"meidät "päivänvaloon" sameasta elämän virrasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikea kysymys kirjoitti:

ei vaan tehdä toisiamme onnelliseksi kun se kävis niin helposti, ainakin sä tekisit mut tosi onnelliseksi, oon varma siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu