Puuhella keittiöön

Remontoitavaan keittiöön tulee puuhella. Kaapisto on tarkoitus sijoittaa jatkoksi.
Mitä kaapiston aj hellan väliin... kuvittelen, että pitää jotain paloeristettä laittaa; mutta mitä?
Muurata tiiliä?
2949
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on puuhellan viressä sähköhella liesituulettimineen, ja kyllä kaappi tuulettimen päällä kuumenee melkoisesti. Se on sinullakin suurin ongelma, levyn lämpösäteily. Itse hella ei juurikaan sivulta lämpene, ainakaan tämä tulikivinen.

Äänestä

Voit jättää puulieden sekä kalusteitten väliin vaikka pelkkää ilmaa... toteuta se esimerkiksi siirrettävällä kalustepyörillä varustetulla kalusteyksiköllä, taikka lihatukilla... kun liesi ei ole kuuma, voit pitää yksikköä paikoillaan ja kun liesi on käytössä, vedät pyörillä olevan yksikön pois tilastaan. Tämä yksikkö voi toimia sinulla lisäksi vaikkapa "tarjoiluvaununa"

Muista palosuojaetäisyydet yläkaappien osalla !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torppari kirjoitti:

Remontoitavaan keittiöön tulee puuhella. Kaapisto on tarkoitus sijoittaa jatkoksi.
Mitä kaapiston aj hellan väliin... kuvittelen, että pitää jotain paloeristettä laittaa; mutta mitä?
Muurata tiiliä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu