Haluaisin nähdä teitä muitakin aspergeri ihmisiä, vaikka se olisikin pelkkää hermostumista ja hermoilua. Olen yksinäinen mikä on hassua kun en edes niin pidä muista ihmisistä. Olisiko kukaan kiinnostunut tapaamaan? Asun itse tässä riihimäki-hämeenlinna-lahti läheisyydessä.
Missä te assit olette?
yksin, yksin
7118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Taalhan maa, tois puolt isoo merta... :)
Pienenä vinkkinä: Kerro, mistä vaikka ylimalkaisesti, mistä asioista olet kiinnostunut, ja mitä ikäluokkaa edustat. Uusien tuttavuuksien kohtaamisessa olis aina hyvä tietää jotain etukäteen ja sitten suunnitella, mistä vois jutella, niin on relampaa.
Huomasin jo varsin nuorena, että kannattaa ennakkovalmistautua siihen, mistä juttelee vieraamman ihmisen kanssa, ja mitä sanoo sitten, jos toinen sanoo tota tai tätä.
Mieheni varmasti tahtoisi tavata jos asuisit/tulisit Helsinkiin. Tossa se taas pyörii sängyssä ja tuijottaa seinää...
Niin siis olisinhan tietysti voinut sanoa jotain itsestäni.
Olen hieman reilut 20 vuotias nainen. Olisin kiinnostunut miten te tulette toimeen diagnoosinne kanssa (ei ole pakko siitä jutella jos ette tahdo). Haluaisin vain tavata muita kaltaisiani. Olen kiinnostunut biologiasta eritoteen ihmisen anatomiasta, mutta aika paljon tykkään puhua mistä tahansa tieteellisestä.
En silti ole mikään huima nero.
Voisin vaikka ensiksi kirjoitella sähköpostia, jos kiinnostaa.
[email protected]
Tervetuloa osallistumaan Autistic Pride Day tapahtumaan 18.6. Helsingissä. Tapahtuma on ikärajaton ja sinne voivat saapua kaikki assit ja as-piirteiset. Tämä on hyvä tapa tutustua muihin asseihin pääkaupunkiseudulta ja pitemmältäkin (osallistujia on ollut aina Turkua, Tamperetta ja Savonlinnaa myöten). Kukaties joku kaveri löytyy omaltakin alueelta? Rohkeasti vaan kaikki mukaan joukkoon kummaan :)
Tässä vielä linkki APD-tapahtumaan: http://www.aspalsta.net/viewtopic.php?t=8375
kiitos tiedosta, pitää miettiä jos saisi itseensä niin paljon potkua.