Kuka haluis lähteä kesäkuussa joko 18.6 tai 25.6 lähdöllä viikoksi tai kahdeksi Kultahietikolle tai Sunny Beachille?
Olen asiallinen nelissäkymmenissä oleva mies. Molemmat hoitaisivat puolet matkan hinnoista, ja ei ole velvollinen liikkumaan koko ajan toisen seurassa eli voi liikkua vapaasti myös yksin. Kultis hyvinkin tuttu entuudestaan!
Aluksi asialliset vastaukset tähän ketjuun ja myöhemmin sopiminen matkajärjestelyistä s-postiin. Kielitaitoni (englanti) on hyvä ja tulen hyvin toimeen ulkomailla ja paljon muuallakin matkustellut. Minun puolestani matkakumppani voi olla nainen tai mies. Käytän hotellihuonetta lähinnä nukkumiseen ja peseytymiseen, joten tähdet ** ja *** kelpaavat myös majoituksen osalta.
Näin ei siis tulisi kummallekaan maksettavaksi yhden hengen huoneen vajaakäyttömaksua.
matkakumppaniksi Kultikseen?
3
335
Vastaukset
- Kultahietikko-missio
Periaatteessa taloudellisesti kiinnostaisi, koska olen kutsumuksesta lähdössä toisen kerran tekemään lähetystyötä syntiselle kultahietikolle. Viimeksi kuitenkin "mukavaksi" ilmoittautunut huoneen jakaja osoittautui todella ikäväksi kokemukseksi. Juominen oli aivan älytöntä ja joka yö taisi olla eri seksipartneri. Sitten aamuöisin hirveät oksennuksen örinät wc tiloista Tämä häiritsi kovin aamuista Sanan levittämistä väsyneenä rannoilla. Usein "juhlat" jatkuivat heti aamusta hänen herättyään ja Taivas Varjele sitä touhua. Lisäksi erityisen ikäviä kokemuksia oli hänen agressiivinen käytös toisinaan humalassa, kun satuimme päivällä samaan aikaan huoneeseen:
- Sanoin vilpittömästi hänelle Kristuksessa että jos on paha olla niin rukoilllaan yhdessä vapautusta kahleistasi -> vastaus oli todella ilkeä ja hän kehotti tunkemaan Jeesuksen pe*******.
- Olin saanut 2 huonossa kunnossa olevaa ruotsalaisnuorta huoneeseen rukousta ja keskustelua varten, niin hän säntäsi viinapullonsa kanssa väkisin eteemme ja usutti juomisiaan nuorille ja myös minulle-> nuoret lähtivät hänen mukanaan pois huoneesta ja Taivas Varjele minne he menivät, sitä hän ei myöhemmin tarkkaan maininnut.
- myös positiivinen kokemus matkaseurasta: Loppuvaiheessa lomaa hän istui kanssani tuskissaan parvekkeella kun luin raamattua ja anoin johdatusta työlleni. Hän "paranteli" krapulaansa tapansa mukaan ja alkoi vakavasti kysellä uskon asioista. Uskon ratkaisua hän ei halunnut tehdä, mutta ehkä hänelle jäi siemen itämään Jeesuksessa Kristuksessa - Rukoilin usein itsekseen myös hänen puolestaan.
Lisäksi itse paikka on todella syntinen - Jeesusta tarvitaan ja Pyhän Hengen johdatusta siellä vaellukseen. Usein traktaatteja jaellessani nuori nainen tuli käteen kiinni ja ehdotti seksiä. Itse ehdotin rukoilua ja parannusta Jeesuken nimessä ja sovinto-veressä. Sain usein agressiivista ja hyökkäävä kohtelua. Kultahietikko totisesti tarvii Pyhää Henkeä..
En edellytä sitä, että matkaseura on uskova, enkä tuputa/jeesustele, ellet halua itse keskustella uskon asioista. Ainut edellytys on että kunnioitat minun vakaumustani myös ja huoneessa säilyy työrauha. Lisäksi haluan tarvittaessa käyttää huonetta keskustelupaikkana, mikäli joku eksynyt nuori sielu tahtoo sielunhoitoa. Viimeksi huoneessani kävi viikon aikana vain 2 ihmistä. - GODLOVESUALL
Käytkö bulgariassa saakka kertomassa Jeesuksesta,
Hienoa Siunausta työllesi, jos olet lähdössä sinne
suuntaan lähiaikoina voisin liittyä seuraan,
olen myös uskossa ja syntiset paikat
ovat täynnä ihmisiä joilla oikeasti todella
paha olla, auttakaamme yhdessä
Ole siunattu nimessä jeesuksen kristuksen! - sunnybeachmissio
Joo, olin Kultahietikolla kerran. Nyt olin juuri tuttavani kanssa 2 vko Sunny Beachilla (Olimp hotelli), meno ei mielestäni ollut siellä aivan niin kamalaa kuin Kultahietikolla (portot eivät ainakaan osuneet kohdalleni), mutta silti ajoittain aika karmaisevaa. Ensi kesänä taas varmaan Kultahietikolle. Koko rannikko tarvitsee vahvaa herätystä. Luonto ja maisemat Herramme taidonnäytettä, mutta pahat henget ottaneet valtaa liiaksi. Ihmiset ovat monesti paholaisen vallassa käyviä "koneita", jotka toimivat levoilla (paikallinen rahayksikkö).Kerron myöhemmin kokemuksistani lisää, mutta tuskin tällä palstalla. Myös voiton riemua pääsin kokemaan kaikesta huolimatta ja uskoa tuleviin tehtäviini
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997893- 1075627
- 2754891
- 494863
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294