Kuinka moni

täällä oikeasti kuvittelee löytäneensä sen ihmisen jota kaipailee ja voikohan se ylipäätään olla mahdollista vaikka kuinka siltä tuntuisi ja luulisi olevansa melko varma asiasta????
18183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mulla käväisi sellainen mielessä pari viikkoa sitten mutta nyt olen taas alkanut tajuamaan, kuinka helppoa täällä kuvittelu on. Anna itsestäsi jokin vinkki, jonka hän vaan tietää - eikö se auta selvittämään?

Äänestä

Ei kukaan. : (

Äänestä

ei kukaan, eikä kukaan ole vastanut sullekaan J

Äänestä

en oo j

Äänestä
  • No kukapa suhun Ju... ai niin sähän et ollutkaan J,, ottikaan yhteyttä..?

    Äänestä

Elän sellaisessa fantasiamaalimassa muutenkin, että kaikki on mahdollista.

Hän on täällä, mä tiedän :)

Äänestä

että hän oli tai on täälä, mut kaikki ei menny ihan, kuin saduissa... :(

Äänestä
  • ei menny ei, valitettavasti.

    Äänestä

  • oliskin mennyt kirjoitti:

    ei menny ei, valitettavasti.

    Sä et varmaan oo hän, koska se oli hänen päätös...

    Äänestä

vaan tiedän, joten onhan se täysin mahdollista!
Itseni kannalta huono juttu. :(

Äänestä

Miksi huono juttu?

Äänestä
  • Koska siitä on seurannut niin paljon sydänsärkyä. :(

    Äänestä

Kun ei ole mitään muuta toivoa, täytyy sitä hakea jopa tällaisesta paikasta. Kiitos musiikin, että olen selvinnyt.

Äänestä

ainakin on aika varma löydöksestään - mutta se tyttö onkin ihan päätön :) hah...

Äänestä

tosi monihan meistä kuvittelee:)
Niin moni, että moni siis pakosta erehtyy!

Miehet kutsuu mua tähtisilmäksi, muruksi ja luoja ties miksi.
Hyräilevät lauluja, joita täällä soitetaan.
Mietin, et lukevatko täältä sopivia kohteiaisuuksia ja käyttävät niitä,
kun ei ne kaikki täällä voi sentään kirjoitella:)
Että suurta sattumaa taitaa olla koko juttu.

Jep. Tosiasiassa täällä ei takuulla ole ketään tuttua.
Ja se joka on tosissaan, toimii kyl oikeastikin.
Sekin on nähty.

Äänestä

Nyt täytyy sanoa, että en usko että hän edes eksyisi tänne. Joskus jopa nolottaa, miten itse eksyin. Sekin nolottaa, että olen itsekin kommentoinut ja kirjoitellut täällä. Joskus toivon, ettei kukaan vaan tunnista. Silti tänne "eksyilen", jotenkin vain on mukavaa lueskella niitä ketjuja, joissa EI ole niitä pilkkaavia ja jopa törkeitä kommentteja. Mielestäni ikävöivä ihminen saa tulla tänne purkamaan ajatuksiaan, niiden kirjoittaminen on huomattavasti helpompaa kuin niistä puhuminen jollekin toiselle. Ja onhan se toisaalta ihanaa kun kirjoitellaan rakkauden täyteisiä viestejä, toisaalta surullista. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko sellaisia tääll kirjoitti:

täällä oikeasti kuvittelee löytäneensä sen ihmisen jota kaipailee ja voikohan se ylipäätään olla mahdollista vaikka kuinka siltä tuntuisi ja luulisi olevansa melko varma asiasta????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu