Miksi.....miksi?

Miksi jotkut etsii seuraa ja sopii treffejä, jos ei ole aikomusta ilmestyä paikalle?
6337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen kokenut saman. Pahinta on epävarmuus ja mielessä myllertävät tuhannet selitykset. Totuus voi olla mitä tahansa maan ja taivaan väliltä.

Netin pinnallisuus ei takaa sitoutumista. Pelkäänpä, että jotkut syvältä kaapista kurkottavat ajattelevat säästävänsä itseään, jos jättävät näyttäytymättä. Tai mustasukkainen puoliso on netissä vakoillut puolisoaan, ja todettuaan, ettet ole hän, jättänyt leikin kesken. Tai myöhästyit ja toinen miettii itsekseen ihan samaa kuin sinä. Erehdyitte paikasta. Tai yksinkertaisesti, nuoren miehen into laskee sillä sekunnilla, kun saavuttaa kliimaksin. Ehkä finni ilmestyi väärällä hetkellä ja sehän on ihan kamalaa. Ehkä treffisi sortui kehumaan itseään liikaa ja ei vain halunnut jäädä kiinni valheesta. Ehkä pahamainen raiskaaja vain säästi sinut. ...

Anonyymeissä treffeissä on riskinsä. Syrjäkylillä asuville ne voivat olla henkireikä, mutta kolme pientä sääntöä: Kysy puhelinnumero, tutustu ensin (puhu puhelimessa) ja tapaa ihmisten ilmoilla.

Uskon kyllä, että fiksuinta seuraa löydät kaveriesi kautta.

Äänestä
  • Kyse oli ihan "tositarkotuksella" treffeistä julkisella paikalla.

    Äänestä

  • todella pettyny kirjoitti:

    Kyse oli ihan "tositarkotuksella" treffeistä julkisella paikalla.

    En epäile motiivejasi. Jos et treffiäsi tunne paremmin, hänen motiiveja ei voi kuin arvata. On sanottu, että sinun pitäisi treffata 20 henkilöä ennenkuin edes tiedät, kuka on se oikea. Jos tämä kaveri oli numeo yksi ja ääliö, vielä on 19 treffiä onneen.

    Äänestä

joku jättää tulematta.. syystä tai toisesta... toinen tulee... UNOHA JA JATKA SITÄ ELÄMÄÄÄS!!

Äänestä

Mulle ei ole kertaakaan tehty ohareita. Ehkä sen vuoksi, että en todellakaan lähde helposti treffeille, vaan haluan ensin tutustua toiseen netin & puhelimen välityksellä niin hyvin kuin se nyt noiden välityksellä on mahdollista. Sitten kun olen täysin varma ja luottavainen, että haluan toisen nähdä, olen valmis treffeille.

Jos joku haluaa minut nähdä, täytyy hänen tehdä hieman töitä sen eteen. Ja jos on jo tovin aikaa panostanut siihen että haluaa toiseen tutustua, ei treffihetken tullen enää pysty tekemään ohareita.

Ole vastustamaton, you know ;)

Äänestä

Homojen lempipuuhaa on tehdä treffejä, vaikkei ole aikomustakaan tulla paikalle! Eräs kaveri kertoi,miten mä jää sivummalta seuraamaan näyttääkö kaveri mageelta vai ei...tyhmää, mutta totta. samoin on käynyt myös minulle ja monelle muullekkin. Kyllä se oikea tulee kun on tullakseen...odotas vain!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella pettyny kirjoitti:

Miksi jotkut etsii seuraa ja sopii treffejä, jos ei ole aikomusta ilmestyä paikalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu