Hän räjähti täysin Bratislavan illassa selostustehtävässään, kuvailee eräs ulkolainen kolleega.
En voinut olla ääneen nauramatta MM lätkävoiton varmistuttua AM:n hehkutusta. Onhan se ilmiö sinänsä.
Radio Hämeen eräät kuulijat ovat jo saaneet 'moottoriturvasta' kystä kyllin. "Laittakaa jo sen mertarannan lärvi kii", kuittailtiin suivaantuneina.
En voinut olla ääneen nauramatta MM lätkävoiton varmistuttua AM:n hehkutusta. Onhan se ilmiö sinänsä.
Radio Hämeen eräät kuulijat ovat jo saaneet 'moottoriturvasta' kystä kyllin. "Laittakaa jo sen mertarannan lärvi kii", kuittailtiin suivaantuneina.
Vastaukset 5
Vanhimmat
----Se on maaaaaaaalii!----- Kyllä täytyi ymmärtää Mertarantaa Granlundin maalin jälkeen. Eläessäni en ole nähnyt niin hienoa hallintaa ohjaamisessa. peräti näppärää!!! Ihanaa Leijonat Ihanaaaaaa!
Kyllä oli mukava katsoa niitä Suomen lippuja liehumassa torilla. Suomen nuoret ja myös vanhempiakin juhli ja hurrasi meidän Maailmamestari-leijonille!
Innostuipa presidenttimme Tarja Halonenkin hurraamaan sankareillemme.
Kyllä nyt on meillä kaikilla rinta rottingilla ja fiilikset korkealla!
Kiitos ja Onnea Suomen Leijonat!
Illasta puuttui tuo Mertaranta. hänen olisi pitänyt olla huuuuuuutamaaaassa. Oli kuitenkin upea ilta ja kansan hurmioituneisuus oli aivan käsin kosketeltavissa. UPEAA LEIJONAT.
P.S.
Mahtavat pojat olla väsyneitä, kunhan tämä hurlumhei on ohi. Mutta mitäpä se on tuon humun rinnalla.
Kyllä täytyy ymmärtää hämäläisten kauhistelua AM:aa kuunnellessaan, itse kun eivät tahdo saada sanaa suustaan.
AM:n selostusten seuraaminen äänin ja kuvin on tietääkseni erikoisen suurta huvia amerikkalaisille.
On tuo ilmiö tuo Mertaranta, meni Granlundin ilmaveivistä ihan sekasin.
Eipä oo miehellä hidas puhe eikä kankea kieli.
Mitäköhän hiustenhoitoainetta hän muuten mahtaa käyttää. ;-) :-)
http://www.youtube.com/watch?v=kqRyUSw6WjY&feature=watch_response